Przejdź do treści
Strona główna » Teatr Latarnia doceniony przez Instytut Teatralny

Teatr Latarnia doceniony przez Instytut Teatralny

  • przez

Podlaski Teatr Latarnia wygrał konkurs na realizację spektaklu w Namiocie Teatralnym Lata w Teatrze. W ramach działania w sierpniu spektakl „Kwiat Paproci” odwiedzi 10 miejscowości w Polsce. Towarzyszyć mu będą warsztaty, działania artystyczne. Wszystko to skupione pod wielkim cyrkowym namiotem. Poza Fundacją Teatr Latarnia o możliwość realizacji tego działania ubiegały się 4 teatry. Były to Fundacja Sztukmistrze, Stowarzyszenie Scena 96, Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna oraz Teatr Pinokio w Łodzi.

Spektakl Kwiat Paproci został doceniony w zeszłym roku przez komisję Teatr Polska. Dzięki temu w ramach programu odwiedził 12 miejscowości w całej Polsce.

Lato w Teatrze to program mający na celu popularyzację teatru i edukacji teatralnej. Program działa na rzecz rozwoju środowiska osób zajmujących się edukacją teatralną oraz animacją kulturalną i społeczną.  Jednym z najbardziej rozpoznawalnych działań spod szyldu Lata w teatrze jest konkurs na organizacje teatralnych kolonii (więcej o tym tutaj). Drugim działaniem, bardzo atrakcyjnym dla lokalnych społeczności jest Mobilna Scena Lata w Teatrze czyli przyjazd namiotu cyrkowego.

Jak to wygląda? Do partnerskiej miejscowości programu przyjeżdża mobilna scena w namiocie cyrkowym. Oprócz spektaklu dodatkowo realizatorzy prowadzą warsztaty teatralne oraz odbywa się   parada teatralna ulicami miasta oraz koncert. Co jakiś czas Instytutu teatralny zmienia sztukę, która jeździ w namiocie. Ponad 50 tysięcy widzów, którzy przez ponad dekadę mogli widzieć spektakle w różnych miejscach polski nie kryją zadowolenia. Na mobilnej scenie teatralnej były wystawiane takie spektakle jak: „Gdzie jest Pinokio?”, „Pipi Pończoszanka”, „Piotruś Pan” czy „Jak wytresować dziewczynkę?”. W województwie podlaskim namiot Lata w Teatrze gościł ostatni raz 7. lat temu. W 2017 roku spektakl „Pipi Pończoszanka” gościła w miejscowościach województwa podlaskiego w Choroszczy, Goniądzu, Turośni, Krzywym, Nowince i Sejnach.

graf. FB Lato w Teatrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *