Przejdź do treści
Strona główna » Podlaska Sieć Kultury

Podlaska Sieć Kultury

Jeśli pracujesz w którejś z podlaskich instytucji kultury lub z nimi współpracujesz to jesteś w dobrym miejscu. Podlaska Sieć Kultury to przestrzeń, w której można znaleźć interesujące osoby, inspiracje oraz partnerów do działania. Ma ona pomóc w poznaniu się i integracji osób tworzących środowisko podlaskich kadr kultury.

W ramach działania powstaje portal Podlaska Sieć Kultury, na którym znajdą się informacje takie jak: zapowiedzi szkoleń, opisy dobrych praktyk, możliwości pozyskania finansów, wydarzenia realizowane przez podlaskie kadry kultury, ale przede wszystkim opis poszczególnych osób działających i pracujących w kulturze. Taka baza pozwoli Ci komunikację i lepsze wyszukiwanie partnerów do przedsięwzięć, inspiracji lub po prostu zasięgania rad. Ty też możesz pomóc ją tworzyć oraz być jej częścią. Zostaw swoją wizytówkę w sieci. Być może będziesz mógł komuś pomóc swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Drugą częścią jest cykl szkoleń w 8 instytucjach kultury. Podczas nich przedstawię idee partycypacyjnej instytucji kultury oraz pracy zespołowej. Spotkania odbędą się w różnych częściach Województwa Podlaskiego, tak by mogło w nich wziąć udział jak najwięcej osób. Będą one okazją do zachęcania kadr do zakładania profili na portalu. Informacje o miejscach i sposobie zapisu na nie będą podawane w aktualnościach.

Jak dołączyć do sieci?

Na maila redakcja@podlaskasieckultury.pl przyślij swoje bio, które zawiera opis twoich działań i talentów, dziedziny w jakich działasz oraz nazwę Instytucji Kultury, w której aktualnie pracujesz. Dołącz do niego fotografię portretową, którą będzie zamieszczona w wizytówce. Podaj też jak można się z tobą skontaktować, a jeżeli posiadasz media społecznościowe lub stronę to ich adresy. Informacje te zostaną umieszczone na stronie podlaskasieckultury.pl w Twojej wizytówce.

Projekt „Podlaska Sieć Kultury” Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

Projekt Podlaska Sieć Kultury jest wspierany przez:

  • Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie
  • Grajewskie Centrum Kultury
  • Hajnowski Dom Kultury
  • Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży
  • Sokólski Ośrodek Kultury
  • Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki
  • Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach
  • Augustowskie Placówki Kultury

Kontakt:

redakcja@podlaskasieckultury.pl
tel. 886 536 829
Facebook  Instagram
Wpis do rejestru dzienników i czasopism pod numerem Rej PR 842,

O autorze sieci:

Przemek Waczyński – animator, menadżer kultury.  Wiele z Was mnie zna osobiście. Jeżeli nie, to z miłą chęcią poznam kolejne osoby, które tworzą podlaskie kadry kultury.

Już niemal 15 lat pracuję zawodowo w sektorze kultury. W latach 2015-2021 pracowałem jako dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. W 2020 roku rozpocząłem pracę jako animator w programie Dom Kultury+. Wiosną i latem 2021 wspierałem Grajewskie Centrum Kultury jako kierownik Działu Programowego. Aktualnie pracuję w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie. Koordynowałem również Lato w Teatrze 2021 w Stowarzyszeniu Teatr Okno, z którym aktualnie współpracuję przy projektach teatralnych. Współpracuję również z Teatrem Łątek Supraśl oraz Mateuszem Tymurą z Teatru Latarnia.

Na koncie mam zorganizowanych dziesiątki wydarzeń kulturalnych. Jestem członkiem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Stowarzyszenia LABiB, członkiem Zarządu Stowarzyszenia Dyrektorów i Dyrektorek Samorządowych Instytucji Kultury.

Kultura jest dla mnie nie tylko pracą, ale także sposobem na życie. Mam ten komfort, że zawodowo zajmuję się tym co lubię. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywałem uczestnicząc w dziesiątkach szkoleń, spotkań i wizyt studyjnych w najlepszych ośrodkach kultury w Polsce. Często się nią dzielę z innymi animatorami oraz menadżerami kultury. Jestem absolwentem XVI Edycji Szkoły Liderów PAFW oraz Programu Wschód Liderów „Trenerzy Przywództwa”. Staram się nieustannie podnosić swoje kompetencje. Otrzymałem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2023, dzięki któremu pracuję nad stworzeniem Podlaskiej Sieci Kultury, która ułatwi współpracę podlaskim kadrom kultury.