Przejdź do treści
Strona główna » Slajdowisko Krajobraźni

Slajdowisko Krajobraźni

Grupa fotograficzna Krajobraźnia powstała w 2016 roku w ramach projektu Dom Kultury+ Narodowego Centrum Kultury – Małe Inicjatywy Lokalne, realizowanego przez Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie. Inicjatorkami powstania Grupy są Beata Wilczyńska i Magdalena Właszek, które z pasją i zaangażowaniem prowadzą działalność grupy.

Krajobraźnia skupia kilkunastu fotografów amatorów i profesjonalistów, którzy dzielą się swoją wiedzą i pasją do fotografii. Członkowie grupy spotykają się regularnie, aby uczestniczyć w plenerach fotograficznych, spotkaniach autorskich oraz warsztatach, podczas których doskonalą swoje umiejętności fotograficzne.

Grupa organizuje także wystawy, podczas których prezentowane są prace jej członków, a także slajdowiska, na których pokazywane są zdjęcia z różnych miejsc Polski i świata. Krajobraźnia aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Wasilkowa i okolic, poprzez organizowanie licznych wydarzeń kulturalnych i artystycznych oraz niejednokrotnie dokumentowaniu organizowanych przez nasz ośrodek.

Osoby zainteresowane fotografią mogą dołączyć do grup, aby wspólnie doskonalić swoje umiejętności, cieszyć się pięknem otaczającej nas natury i tworzyć niezapomniane fotografie. W grupie fotograficznej Krajobraźnia członkowie mają możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności poprzez warsztaty i spotkania z profesjonalistami, co przekłada się na rozwój ich kreatywności oraz techniczne doskonalenie umiejętności.

Członkowie grupy fotograficznej Krajobraźnia mają także okazję do dokumentowania i promocji piękna swojego otoczenia oraz regionu. Zdjęcia wykonane przez członków grupy są wykorzystywane w różnych celach, na przykład na stronach internetowych, w kalendarzach, ulotkach promocyjnych, a także na wystawach. Poprzez fotografie członkowie grupy prezentują gminę Wasilków i region w piękny i ciekawy sposób, zachęcając tym samym innych do odwiedzenia i poznania atrakcji turystycznych oraz kulturowych.

Dzięki fotografii i pracy grupy Krajobraźnia mieszkańcy Wasilkowa i okolic mają szansę poznać swoją gminę i region w nowy sposób oraz odkryć piękno i bogactwo krajobrazów, zabytków, kultury i tradycji. Grupa jest organizatorem Slajdowisk – wydarzeń wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Animacji Kultury w Wasilkowie.  Podczas nich członkowie lub zaproszeni goście prezentują swoje zdjęcia oraz rozmawiają z gośćmi dzieląc się swoją wiedzą oraz opowieściami z pracy.

Zachęcamy do śledzenia profili społecznościowych:

Grupa Krajobraźnia – informacje o wydarzeniach, plenerach spotkaniach
FB Beaty Wilczyńskiej – https://www.facebook.com/scezkiwemgle
FB Magdaleny Właszek –https://www.facebook.com/MagdalenaWlaszekfotografia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *