Przejdź do treści
Strona główna » Potańcówki wiejskie – program NIKiDW

Potańcówki wiejskie – program NIKiDW

  • przez

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasil program Potańcówki Wiejskie! Celem programu jest wzmacnianie i upowszechnianie kultury ludowej oraz tradycji wiejskiej wśród społeczności lokalnych. Pomysłodawcy chcą pokazać młodemu pokoleniu wartość rodzimych tradycji i ponadczasowość ich elementów. W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie na organizację potańcówek wiejskich do 10 000 zł.

Wnioski mogą składać koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury. Dofinansowane działania obejmują organizację potańcówek na obszarach wiejskich, przy współpracy z lokalnymi wykonawcami tradycyjnej muzyki.

Nabór wniosków trwa od 22 maja do 16 czerwca, a wyniki będą ogłoszone pod koniec lipca. Potańcówki muszą być zorganizowane od sierpnia do października 2023 r.

Wnioski należy składać elektronicznie za pomocą generatora wniosków Witkac. Każdy wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek, ale może ubiegać się o dofinansowanie więcej niż jednej potańcówki, nie przekraczając limitu 10 000 zł.

Na naszym portalu możecie znaleźć osoby, które zajmują się tworzeniem i graniem muzyki tradycyjnej. Aktualnie są to Julita Charytniuk, Małgorzata Makowska oraz Mateusz Tymura.

Więcej o programie, regulamin oraz inne dokumenty znajdziecie na stronie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (tutaj).

graf. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *