Przejdź do treści
Strona główna » Lektura obowiązkowa – Michał Książek

Lektura obowiązkowa – Michał Książek

  • przez

W piątek 8 września 2023 roku w ramach „Lektury Obowiązkowej” odbędzie się spotkanie z Michałem Książkiem. Ta edycja wydarzenia będzie się różniła od wcześniejszych (czym są Lektury Obowiązkowe przeczytacie tutaj). Bohater spotkania – pisarz i reporter zabierze uczestników i uczestniczki spotkania na podróż po ulicach Augustowa. Podczas spaceru szczególna uwaga zostanie poświęcona miejskiej faunie i florze. Po spacerze odbędzie się tradycyjne spotkanie w ośrodku kultury. Na miejscu będzie można kupić książkę „Atlas dziur i szczelin” oraz uzyskać dedykację autora. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Spotkanie poprowadzi

Spotkanie rozpocznie się o o godzinie 18:00 w Małej Galerii (Rynek Zygmunta Augusta 9). Więcej o spotkaniu możecie przeczytać tutaj.


„Michał Książek – reportażysta, kulturoznawca, poeta, inżynier leśnik i ornitolog. Wielokrotnie nagradzany twórca – laureat Nagrody Literackiej Gdynia (2016), Nagrody Magellana (2016) oraz Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2015). Nominowany do Nagrody literackiej Nike (2015). Autor reportaży: „Jakuck. Słownik miejsca”, „Droga 816” oraz tomów poetyckich „Nauka o ptakach” i „Północny wschód”.
W najnowszej książce „Atlas dziur i szczelin” zabiera nas na spacer po dobrze znanych ulicach i zachęca, by patrzeć uważniej. Tropi sekretne życie ukryte wśród betonu i schowane za neonami wielkich miast. Z przewrotnym poczuciem humoru opowiada o nieoczywistych przestrzeniach miejskich, w których rozgościła się natura.”

graf., bio artysty: Augustowskie Palcówki Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *