Przejdź do treści
Strona główna » Zniew-online – spekakl Mateusza Sacharzewskiego i Patryka Ołdziejewskiego w Wasilkowie

Zniew-online – spekakl Mateusza Sacharzewskiego i Patryka Ołdziejewskiego w Wasilkowie

  • przez

W czwrtek 19 maja 2024 w Wasilkowie odbędzie wyjątkowe spotkanie z teatrem, w któycm będzie można zobaczyć Mateusza Sacharzewskiego i Patryka Ołdziejewskiego. Wystawią oni spektakl „Zniew-online”. Spektakl odbędzie się w sali widowiskwej  Przedszkola Słonecznego przy ul. Polnej 1/4c w Wasilkowie. 

Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Wasilkowa, będących cyklem wydarzeń kulturalno-rozrywkowych skierowanych do mieszkańców gminy Wasilków jak również gmin ościennych. Impreza ma na celu zintegrowanie lokalnej społeczności, podkreślenie podlaskiej kultury, wartości rodzinnych oraz zaproszenie do wspólnego spędzania czasu. 

Tytuł „Zniew-online” to gra słów, mieszanka performance’u z teatrem i grami fabularnymi. Większość z nas dzisiaj jest zagubiona w odmętach świata wirtualnego. Mówią, że jeśli jesteś z nim zaprzyjaźniony, wówczas możesz się zgubić w otaczającej Cię rzeczywistości. A co jeśli go w ogóle nie znasz? To dobrze, czy też źle? Na to pytanie teraz nie odpowiemy. Mówiąc wprost i bardzo ogólnie, będzie to zabawa kontrolowana. Wpływ na przebieg akcji jest tylko i wyłącznie po Twojej stronie.

Scenariusz, reżyseria, muzyka – Patryk Ołdziejewski

Obsada – Mateusz Sacharzewski, Patryk Ołdziejewski

Spektakl wyprodukowany w ramach pierwszego Podlaskiego Nerd Festu w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego.

Bilety w cenie 15 złoty można nabyć przez formularz online dostępny tutaj.

Patryk Ołdziejewski – aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. W 2016 roku ukończył Akademie Teatralną w Warszawie, Filia w Białymstoku. Po za aktorstwem spełnia się jako muzyk, kompozytor. Tworzy muzykę do spektakli teatralnych oraz do ogólnodostępnej przestrzeni. Prowadzi grupę Spider Demon Massacre, która tworzy spektakle muzyczne oraz koncerty z wykorzystaniem twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. Działa na szerokim polu edukacyjnym. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i nauczycieli. Pisze scenariusze oraz reżyseruje przedstawienia teatralne i widowiska.

Mateusz Sacharzewski – absolwent Akademii Teatralnej Im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie ( wydział Aktorski- 2006-2010), mgr. sztuki, Założyciel oraz reżyser w Teatrze The M.A.S.K. w Bielsku Podlaskim (od 2012 roku), Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Boćkach (od 2020 oku), Aktor teatralny oraz małego i dużego ekranu, aktor dubbingowy. Od 2012 roku prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży w wieku 12-18 lat, z którą zrealizował około 50 spektakli. Prowadzony przez niego teatr podróżuje po całym kraju osiągając wiele sukcesów zespołowych oraz indywidualnych- nagrody aktorskie i reżyserskie. Prowadził warsztaty oraz zajęcia w różnych miejscach w Polsce, z różnymi grupami wiekowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *