Przejdź do treści
Strona główna » XXIX ETHNOFESTIWAL CZEREMCHA WIELU KULTUR I NARODÓW 

XXIX ETHNOFESTIWAL CZEREMCHA WIELU KULTUR I NARODÓW 

  • przez

Od  19 do 21 lipca 2024  Czeremcha  (woj. podlaskie) już po raz dwudziesty dziewiąty będzie gościła fanów folku z całej Polski. Przez kolejne lata Festiwal  zdobył uznanie widzów i wykonawców. Jest  jednym z najlepszych imprez folkowych w Polsce, a jedynym tego typu na Podlasiu. Tym razem, w Czeremsze zaprezentuje się  12 zespołów muzycznych i teatrów  z Polski i z zagranicy. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, a gospodarzem znany w Polsce zespół folkowy Czeremszyna. EthnoFestiwal Czeremcha, to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle,  warsztaty rękodzielnicze ,muzyczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów, spotkania autorskie, wystawy,  przegląd muzykujących na harmonijkach ustnych.
Po raz  dziewiętnasty  w  historii Festiwalu odbędzie się konkurs kulinarny na potrawę regionalną z udziałem znanych polskich kucharzy   Giena Mientkiewicza, Anety i Jana Kuroniów i Zbyszka Kmiecia.

W tegorocznej edycji wystąpią m.in. Moribaya (pl), Orkiestra Galicja (pl), Siti & The Band (tz), Kapela ze Wsi Warszawa & BASSałyki(pl), Los Chapillacs (pe), Sawa (pl), Hamdam (pl), Skampida (co), HrayBery (pl/ukr) ,Czeremszyna(pl), DJ Woj (pl), Ania Broda (pl), Teatr Łątek Supraśl (pl)

Szczegółowy program oraz informacje o warsztatach koncertach i wydarzeniach towarzyszących znajdziecie na stronie festiwalu www.festiwalczeremcha.pl

mat. org.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *