Przejdź do treści
Strona główna » Wystawa obrazów z płyt Agi Krysiuk

Wystawa obrazów z płyt Agi Krysiuk

  • przez

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Obrazów z płyt winylowych Agi Krysiuk – 24 listopada (piątek), o godz. 17.00 w Kamienicy Tyznehauza.

„Aga Krysiuk od 2012 r. jako jedyny twórca w kraju ręcznie wykonuje obrazy i rzeźby ze starych płyt winylowych. Tworzy je samodzielnie opracowaną techniką rękodzieła. To doskonały przykład kreatywnego podejścia do upcyklingu, nadającego nowe życie przedmiotom, które straciły swoją pierwotną funkcję. Płyty, które nie mogą cieszyć już naszego ucha, cieszą nasze oko.

Winylowe obrazy i rzeźby często przeznacza na cele charytatywne. Portret Czesława Niemena był nagrodą Grand Prix Konkursu Wokalnego „Niemenomania 2015”. Podczas „Białostockiej Jesieni z Bluesem” obrazy jej autorstwa są główną nagrodą w konkursie wiedzy o tymże festiwalu.”

Artystka ma na koncie liczne wystawy, m.in. podczas „Zaduszek Bluesowych”, „Jesieni z Bluesem” w BOK-u, „Rawy Blues Festivalu” w katowickim Spodku; na festiwalu „Metalmania” w katowickim Spodku, na festiwalu „Wake Up and Live” w Sulęcinie oraz na festiwalu „Breakout Days” w Rzeszowie i katowickim „OFF Festiwalu”; podczas „GrajEwo Jazz Festiwal” ’22 autorka zaprezentowała winylowe portery największych sław światowego i polskiego jazzu. Byli to m.in. M. Davis, J. Coltrane, N. Simone, K. Komeda, T. Stańko, J. P. Wróblewski oraz Ewa Bem; wystawa podczas „Białystok New Pop Festiwal”;

Winylowy portret autorki otrzymał m.in. Ray Wilson, legendarny Fish z zespołu „Marillion”, członkowie kultowej polskiej formacji „SBB”, Ewa Bem, Małgorzata Ostrowska, Leszek Możdżer i Lech Janerka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *