Przejdź do treści
Strona główna » WYbudźcie kulturę! Ruszyły zapisy na konferencję inauguracyjna i warsztaty

WYbudźcie kulturę! Ruszyły zapisy na konferencję inauguracyjna i warsztaty

  • przez

Po przerwie do podlaskiego wraca Bardzo Młoda Kultura. Operatorem Programu w województwie podlaskim będzie Podlaski Instytutu Kultury. W 2023 roku będzie realizowana  pod hasłem „WYbudźcie kulturę!”

Konferencja otwierająca regionalną edycję programu Bardzo Młoda Kultura odbędzie się we wtorek, 25 kwietnia 2023 roku, w godzinach od 9:00 do 13:00, w siedzibie Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku, przy ulicy św. Rocha 14. Program wydarzenia obejmuje wykłady oraz warsztaty na temat aktualnej edycji programu, która skupia się na aktywizacji młodzieży do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Po zakończeniu części wykładowej, o godzinie 13:30, odbędą się bezpłatne warsztaty „NEUROGRAFIKA – sztuka transformacji”. Na konferencję zapisać się należy za pomocą formularza online.

Formularz zgłoszeniowy na konferencję

Formularz zgłoszeniowy na warsztaty

  1. 8.00-9.00 Rejestracja uczestników
  2. 9.00-9.30 Powitanie, przedstawienie założeń regionalnej edycji programu BMK „WYbudźcie kulturę!” oraz harmonogramu działań w woj. podlaskim w 2023 r.
  3. 9.30-10.30 Okres dojrzewania i wczesnej dorosłości. Budowanie tożsamości w zmieniającym się świecie – Agnieszka Kulesza, psycholog, psychoterapeuta
  4. 10.45-11.45 „Od LINII do NEUROLINII, czyli jakie zasoby ma w sobie GRAFIKA” – Liliya Patonia, arteterapeutka, trenerka warsztatów kreatywności i rękodzieła.
  5. 12.00-12.20 Oblicza neuroróżnorodności w zajęciach teatralnych z młodzieżą – Emilia Wyszkowska, instruktor teatralny (Podlaski Instytut Kultury)
  6. 12.20 dyskusja, zakończenie konferencji, poczęstunek

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną prace plastyczne przygotowane przez członków młodzieżowej grupy teatralnej działającej przy Podlaskim Instytucie Kultury w ramach wystawy „WŁĄCZ. NEURORÓŻNORODNOŚĆ”

WARSZTATY

  • 13.30-16.30 Warsztaty „NEUROGRAFIKA – sztuka transformacji” – Liliya Patonia

Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie Podlaskiego Instytuty Kultury (tutaj).

Informacji o BMK udziela Dział Edukacji i Projektów Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku, tel. 85 740 37 25, edukacja@pikpodlaskie.pl.

graf. Podlaski Instytut Kultury 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *