Przejdź do treści
Strona główna » WYbudźcie kulturę – po spotkaniu informacyjnym w sprawie BMK w podlaskim.

WYbudźcie kulturę – po spotkaniu informacyjnym w sprawie BMK w podlaskim.

Dnia 30 marca 2023 roku odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące założeń programu Bardzo Młoda Kultura. Hasło, pod którym mają odbywać się wszystkie działania to „WYbudźcie kulturę”. Odnosi się do młodzieży, która jest adresatem działań Spotkanie odbyło się w formie online. Wzięli w nim udział przedstawiciele i przedstawicielki wielu ośrodków kultury oraz bibliotek z województwa podlaskiego. Na realizację Bardzo Młodej Kultury przyznano 600 tysięcy, 2 każdym roku trwania po 200.

W tym roku na program złożą się diagnozy, szkolenia dla kadr kultury, konkurs regrantingowy, spotkania i konferencje sieciujące oraz wizyta studyjna. Spotkanie inauguracyjne ma się odbyć 25 kwietnia, zaś podsumowujące 18 października 2023 roku.

Już w maju ruszy nabór wniosków w konkursu na inicjatywy lokalne. Na jego realizację zabezpieczono 120 tysięcy złotych. Ma go otrzymać około 10 beneficjentów. Wnioski będzie można składać od 8 do 23 maja.  Muszą one być skierowane do młodzieży lub angażować młodzież w ich tworzenie. Inicjatywy muszą być zrealizowane do 30 września.

Wszelkich informacji na temat programu udziela dział Edukacji i Projektów Podlaskiego Instytutu Kultury.
Można się z nim kontaktować mailowo:

edukacja@pikpodlaskie.p
lub telefonicznie: 85 740 37 25, tel. kom. 451 077 799.

graf. nck.pl

1 komentarz do “WYbudźcie kulturę – po spotkaniu informacyjnym w sprawie BMK w podlaskim.”

  1. Nie mogę sobie wyobrazić lepszego miejsca do odwiedzenia w sieci – ten blog to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji, gdzie każdy artykuł przynosi nowe spojrzenie na tematy, które mnie interesują, i zachęca do refleksji nad nimi, co sprawia, że codziennie wracam tu z jeszcze większym zaciekawieniem i oczekiwaniem na kolejne wpisy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *