Przejdź do treści
Strona główna » Wybrano Animatorkę i Inicjatywę roku 2022 województwa podlaskiego

Wybrano Animatorkę i Inicjatywę roku 2022 województwa podlaskiego

  • przez

Dnia 30 maja 2023 roku w Podlaskim Instytucie Kultury rozstrzygnięto konkurs Dama PIK. Najlepszą Animatorką Roku została Izabela Cembor z Augustowskich Placówek Kulturalnych, zaś najlepszą inicjatywą wybrano XXXI Muzyczne Dialogi nad Bugiem.  

Przyznano też 3 wyróżnienia. Jedno w kategorii Animator, które trafiło do Klaudyny Sulimy  z Dąbrowy Białostockiej. Dwa do wydarzeń „Królewna pól – historia obrzędem pisana” organizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym oraz „Karo w Gródku” przygotowanego przez Gminne Centrum Kultury w Gródku.

Inicjatywy oraz Animatorów zgłaszać mogły samorządowe instytucje kultury. Pula nagród wynosiła 10 tysięcy złotych. Po 5 tysięcy trafiło do zwycięzców dwóch kategorii. Wszyscy uczestnicy (animatorzy i dyrektorzy instytucji zgłaszających inicjatywy) otrzymali upominki oraz zostali poproszeni do wspólnego zdjęcia. Podczas gali zabarkowało upublicznienia list wszystkich zgłoszonych animatorów i inicjatyw do konkursu, co by dało możliwość przeglądu najlepszych animatorów, animatorek i inicjatyw kulturalnych roku 2022. Organizatorem konkursu był Podlaski Instytut Kultury.

Wyboru dokonało Jury w składzie: Przewodnicząca Agata Puchalska, Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWP, Agnieszka Kurzyna-Zarzecka, p.o Dyrektor PIK, Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, Dyrektor Białostockiego Oddziału TVP, Agata Michałowska, Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWP, Mariusz Perkowski, Prezes Zarządu Fundacji „Pro Anima” w Białymstoku oraz pracownicy PIKu Krystyna Kunicka i Tomasz Jurgielewicz.

Oprócz wręczenia nagród odbył się niesamowity koncert Macieja Nerkowskiego – solisty Opery i Filharmoni Podlaskiej. Odczytany został list Marszałka Województwa Podlaskiego, którego na wydarzeniu reprezentowała Agata Puchalska – Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa. Po uroczystej gali odbył się bankiet, podczas którego uczestniczy mogli ze sobą się spotkać i spokojnie porozmawiać. Gala wręczania nagród odbyła się dzień po Dniu Działacza i Działaczki Kultury, który jest obchodzony co roku 29 maja.

Więcej zdjęć z Gali wręczenia nagród można obejrzeć na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury (tutaj).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *