Przejdź do treści
Strona główna » Warsztaty Słowiańskie w Wasilkowie

Warsztaty Słowiańskie w Wasilkowie

  • przez

W sobotę 22 czerwca od godziny 18:00 Miejski Ośrodek Animacji Kultury zaprasza na cykl warsztatów związanych z obchodami tradycyjnego słowiańskiego święta ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, czyli w zależności od regionu i zwyczajów nazywanym Kupalnoczką, Nocą Kupały, czy na potrzeby zaadaptowania zwyczajów związanych z letnim przesileniem Nocą Świętojańską.

W otoczeniu przyrody przy brzegu rzeki Supraśl, przygotowaliśmy dla Was podróż do historii o kwiecie paproci, związaniu człowieka z naturą, poznaniu tradycyjnych słowiańskich zwyczajów, plecenia wianków i ich puszczania z nurtem rzeki oraz poznaniu mocy i piękna ognia w towarzystwie tradycyjnej muzyki.

Do udziału w warsztatach obowiązują zapisy online (ilość miejsc ograniczona), za pośrednictwem formularza na stronie: https://bit.ly/warsztaty_slowianskie_2024

Część powarsztatowa rozpocznie się około godziny 20:00

Ramowy harmonogram warsztatów:

    Wstęp oraz wprowadzenie w tematykę warsztatów – Katarzyna Kopeć (Szwędaczki Supraskie)

    Warsztat plecenia wianków – Katarzyna Kopeć

    Warsztat integracji z naturą – Natasza Topor (Fundacja Sztuka Kochania)

    Wejście do rzeki i puszczanie wianków

Wydarzenia towarzyszące po części warsztatowej:

    Koncert zespołu STFUR

    Słowiański pokaz ognia (Kolektyw Freakus)

    Spektakl ,,Karczma’’ teatru Licho

    Ognisko

Informacja o prowadzących warsztaty:

Katarzyna Kopeć – supraska malarka i wieloletni organizator atrakcji turystycznej ,,Szwędaczki Supraskie” prowadząca również warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych w pracowni artystycznej Kopart.

Natasza Topór – artystka romskiego pochodzenia, kompozytorka i wokalistka, terapeutka, prezeska Fundacji Sztuka Kochania.

Część artystyczna towarzysząca warsztatom (początek godz. 20:00):

Zespół STFUR – to duet stworzony przez Arunkę i Rena — znakomitych muzyków znanych już z niezwykłych zespołów — Arunka oraz Furda. Tworzą organiczną muzykę z pogranicza paganfolku, ambientu, muzyki filmowej i soundtrackowo-growej.

Kolektyw Freakus – profesjonalni artyści sztuk ogniowych i cyrku współczesnego z województwa Podlaskiego działający na terenie całego świata

Spektakl pod nazwą ,,Karczma” Grupy teatralnej Teatru Licho w reżyserii Magdaleny Kiszkiel – Dojlidko

mat. org. moakwasilkow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *