Przejdź do treści
Strona główna » Umowy na realizację Bardzo Młodej Kultury podpisane!

Umowy na realizację Bardzo Młodej Kultury podpisane!

  • przez

28 maja w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku podpisano umowy na realizację lokalnych projektów edukacyjno-animacyjnych, które będą realizowane w ramach programu Bardzo Młoda Kultura woj. podlaskie 2023–2025. Inicjatywy zostały wyłonione w konkursie, do którego zgłoszono 34 propozycje. Możliwość zrealizowania swoich pomysłów otrzymało 12 ośrodków z województwa  podlaskiego.

Jak powiedziała Agata Michałowska, Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, wszystkie zgłoszone inicjatywy są niezwykle istotne, a Bardzo Młoda Kultura to jeden z najważniejszych projektów Podlaskiego Instytutu Kultury. Ten program będzie realizowany w wielu miejscowościach naszego województwa – mówiła. – Dziękuję Dyrekcji PIK i całemu zespołowi projektowemu za to, że dzięki Waszemu zaangażowaniu można realizować tak cenne inicjatywy. Podkreśliła, że Zarząd Województwa Podlaskiego jednogłośnie zdecydował o dofinansowaniu wyłonionych projektów. Przyznana na ten cel kwota to 190 tys. zł, z czego 120 tys. zostanie przeznaczonych na realizację projektów lokalnych. Zapewniła również o wsparciu i życzliwości zarówno Marszałka Województwa, Łukasza Prokoryma, jak i całego Zarządu Województwa dla inicjatyw podejmowanych w ramach Bardzo Młodej Kultury. W imieniu Marszałka i Zarządu Województwa życzę Państwu realizacji założonych działań – powiedziała.

Za tę życzliwość podziękowała Agnieszka Jabłońska, zastępca Dyrektora Podlaskiego Instytutu Kultury. Bez wsparcia finansowego Zarządu Województwa podlaskiego realizacja tych wspaniałych inicjatyw nie byłaby możliwa – powiedziała. – Bardzo dziękuję za tę pomoc, ale również za zaufanie.

Zwróciła się również do przedstawicieli ośrodków, których projekty wybrano w konkursie. Cieszę się, że dzięki bardzo Młodej Kulturze możemy wspierać Państwa znakomite pomysły – zapewniła. – Gratuluję ogromnej kreatywności i zaangażowania, dziękuję za to i trzymam kciuki za wszystkie projekty.

Z możliwości realizowania swoich pomysłów cieszą się również ich autorzy. Dla nas taki dodatkowy zastrzyk finansowy 9000 złotych ma ogromne znaczenie. Mówiąc szczerze,  gdybyśmy nie dostali wsparcia finansowego, nie zrobilibyśmy tego pleneru malarskiego. A mamy młodzież, która uwielbia malować i chce się rozwijać w tym kierunku – mówi Krystyna Arnister ze Świetlicy Wiejskiej w Drozdowie, koordynatorka  projektu „Natura pędzlem malowana”.

Koordynatorzy Bardzo Młodej Kultury, Magdalena Zawadzka i Łukasz Studniarek zapewnili, że wszystkie ośrodki mogą liczyć na pomoc w trakcie realizacji zaplanowanych działań. Każdy projekt będzie miał opiekuna z Podlaskiego Instytutu Kultury, który będzie służył wsparciem i radą na każdym etapie pracy.

Mat. pras. org.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *