Przejdź do treści
Strona główna » „Tylko ból jest mój” – wystawa kobiet o kobietach

„Tylko ból jest mój” – wystawa kobiet o kobietach

  • przez

Muzeum Pamięci Sybiru serdecznie zaprasza na wernisaż pierwszej wystawy czasowej Muzeum Pamięci Sybiru pt. „Tylko ból jest mój”, który odbędzie się 1 grudnia 2023 r. o godz. 18:00.

Ekspozycja została przygotowana przez kobiety – o kobietach. O tym, jak wyglądał ich Sybir i jak one go zapamiętały. Co znaczyło być kobietą na Sybirze? Jakie trudności spadały na kobiety, które znalazły się w sytuacji granicznej? Jakie przeżycia łączą je z ofiarami współczesnych konfliktów?

Wreszcie – czy kobiecie doświadczonej przez przemoc pozostaje tylko ból?

Kuratorkami wystawy są: dr Karolina Mosiej-Zambrano, Katarzyna Śliwowska i Magdalena Zięckowska-Tuchlińska.

Kuratorki zaprosiły do współpracy przy przygotowywaniu wystawy przedstawicielki białostockich Sybiraczek. Panie: Teresa Borowska, Jolanta Hryniewicka, Wanda Kościuczuk, Janina Rutkowska i Barbara Sokólska przyjęły role Ambasadorek wystawy.

Wystawie towarzyszyć będzie konferencja pt.: „Kobieta i wojna. Perspektywa kulturowa, społeczna i psychotraumatologiczna” organizowana przez Muzeum Pamięci Sybiru we współpracy z Polish Center for Torture Survivors. 

Konferencja odbędzie się w sobotę 2 grudnia w godzinach 11.00-15.00 w sali audiowizualnej Muzeum. Zgłoszenia mailowe na to wydarzenie przyjmuje dr Karolina Mosiej-Zambrano pod adresem: wystawy@sybir.bialystok.pl

Więcej o wystawie przeczytacie na stronie organizatora (tutaj).

Więcej o konferencji przeczytacie na stronie organizatora (tutaj).

graf. Muzeum Pamięci Sybiru (sybir.bialystok.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *