Przejdź do treści
Strona główna » Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – ruszył nabór

Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – ruszył nabór

  • przez

Minister Kultury ogłosił nabór dla osób, które chcą się ubiegać o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury. Stypendia można uzyskać w 10 dziedzicach:  stypendia twórcze, w dziedzinach artystycznych: a) literatura, b) sztuki wizualne, c) muzyka, d) taniec, e) teatr, f) film, g) opieka nad zabytkami, h) twórczość ludowa; oraz stypendia na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury, w dziedzinach: a) animacja i edukacja kulturalna, .b) zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.

Stypendia są przyznawane na okres półroczny lub roczny. Osoby chcące je otrzymać muszą założyć konto w systemie EBOI i za jego pośrednictwem złożyć wniosek stypendialny, do którego należy złożyć portfolio.

Nabór wniosków o przyznanie stypendium trwa od 24 lipca 2023 r. do 24 sierpnia 2023 r. do godz. 16.00.

Więcej informacji oraz Regulamin znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (tutaj).

 przyznawane są na podstawie Rozporządzenia Ministra KiDN z dnia 24 maja 2012 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania stypendiów osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami oraz wysokości tych stypendiów (Dz. U. z 2012 r. poz. 612) dostępnego pod adresem http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2012/612/1

Regulamin konkursu, wzór umowy stypendialnej, wzór formularza sprawozdania, karta oceny, opis dziedzin oraz instrukcje wypełnienia elektronicznego formularza wniosku i obsługi systemu EBOI znajdują się na stronie: bip.mkidn.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *