Przejdź do treści
Strona główna » Spotkanie Wojciechem Koronkiewiczem (Sokółka)

Spotkanie Wojciechem Koronkiewiczem (Sokółka)

  • przez

Sokólski Ośrodek Kultury po raz kolejny odwiedzi Wojciech Koronkiewicz, który tym razem opowie o najnowszym tytule „Pływające krowy, czyli zdrowo zakręconego Podlasia i nie mniej zakręconej Suwalszczyzny część druga”.

Spotkanie odbędzie się 10 listopada (piątek, godz. 17.00), w sali konferencyjnej w Kamienicy Tyzenhauza /ul. Marsz. J. Piłsudskiego 1/. Książkę będzie można zakupić i otrzymać wpis od autora.

„Pływające krowy…” to kontynuacja cieszącego się popularnością tytułu „Podlasie zdrowo zakręcone, Podroż po krainie niezwykłych ludzi i zapomnianych smaków”, to fokus na wyjątkowe podlaskie miejsca, ludzi, smaki… te rozpoznawalne i te – nieoczywiste.

Książka pachnie ziołami („Zielska Kolonia Agnieszki”), zdrowymi kiszonkami, rzemieślniczymi olejami, serami (Serowar sokólski) i chlebem według dawnych receptur, ale także… drewnem, w którym tworzy ludowe zabawki Marek Szyszko.

Ta pozycja ucieszy zarówno autochtonów jak i turystów, każdy mini rozdział kończy się adresem odwiedzanego przez autora miejsca.

***

Wojciech Koronkiewicz
, rocznik ‘69 białostoczanin, pisarz, dziennikarz, felietonista, poeta, filmowiec, ekolog, aktywista, cyklista. Spod jego pióra wyszły książki pt. „Z Matką Boską na rowerze. Podróż do cudownych obrazów, ikon i świętych źródeł Podlasia” (2020 r.), „Podlasie zdrowo zakręcone. Podróż po krainie niezwykłych ludzi i zapomnianych smaków” (2021 r.), „Nie zbiera się jabłek z tego sadu. Podróż do grobów, duchów i ukrytych skarbów Podlasia” (2022 r.).


mat. org. Sokólski Ośrodek KulturyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *