Przejdź do treści
Strona główna » „Ścieżki we mgle” – wystawa Beaty Wilczyńskiej

„Ścieżki we mgle” – wystawa Beaty Wilczyńskiej

  • przez

Sokólski Ośrodek Kultury otwiera nowy sezon działań artystycznych. W piątek 22 września odbędzie się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Beaty Wilczyńskie pod tytułem „Ścieżki we mgle”. Początek o godz. 17.00, sala wystawiennicza w Kamienicy Tyzenhauza.

Jaki świat rysuje autorka obiektywem? Nieco efemeryczny, pełen nietrwałości i zmienności. Fotografka widzi go malarsko, nie bez przypadku – uczy tej sztuki przyszłych artystów. Jej zdjęcia to opowieści osadzone w niespiesznym, niezmąconym klimacie, gdzie człowiek i natura występują na tych samych prawach.

***
Beata Wilczyńska, rocznik 1973, o sobie:

„Z wykształcenia jestem plastykiem, z zawodu nauczycielem rysunku i malarstwa oraz niechętnym realizatorem fuch, lub jak się mówi – chałtur. Prywatnie szczęśliwa żona, matka dorosłych już dzieci. Karmicielka psów i kotów. Praca w szkole zapewnia mi odrobinę wolnego czasu, a ja zamiast łapać etaty wolę ganiać chmury i wymyślać niestworzone historie.
Fotografuję hobbystycznie nawet z pewnym powodzeniem. Byłam współautorką i prowadzącą 4 projekty Narodowego Centrum Kultury. Razem z Magdaleną Właszek od kilku lat prowadzimy wasilkowską grupę fotograficzną „Krajobraźnia”, pod opieką MOAK w Wasikowie. Mam za sobą parę wystaw indywidualnych i grupowych na przykład w Akademii Supraskiej, w Podlaskim Instytucie Kultury, w Muzeum Synagogalnym we Włodawie, w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu itp. „Szeroki Kadr” zaszczycił mnie publikacją o mnie w dziale „Inspiracje”, i National Geographic, też kiedyś opublikował jakieś zdjęcie. Podobno na jesień Książnica Podlaska wyda moją pierwszą powieść, więc w przyszłości mam szczery zamiar zaniedbać fotografię na rzecz pisania”.
https://www.facebook.com/scezkiwemgle

Sokólski Ośrodek Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *