Przejdź do treści
Strona główna » Ruszyła rekrutacja na Letnią Akademię Rękodzieła i Sztuki 2023

Ruszyła rekrutacja na Letnią Akademię Rękodzieła i Sztuki 2023

  • przez

Narodowe Centrum Kultury Zaprasza na kolejną już Letnią Akademię Rękodzieła i Sztuki, która odbędzie się w Łucznicy od 26 czerwca do 5 lipca 2023 roku. W programie są trzy kursy: makrama, batik i ceramika. Każda z osób chcących wziąć udział w Akademii, musi wybrać jeden z nich. Oprócz kursów na uczestników i uczestniczki czekają wieczory tematyczne, wypieki chleba, wypał jamowy, wernisaże i wieczory filmowe. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają dokumenty potwierdzające podniesienie kwalifikacji zawodowych w dziedzinie rzemiosła artystycznego

Celem Akademii jest wzmocnienie kompetencji kadry kultury, przekazanie wiedzy na temat tworzenia pracowni edukacji artystycznych i rękodzieła w społecznościach lokalnych oraz stworzenie przestrzeni do rozmów i dyskusji na temat znaczenia dziedzictwa i rękodzieła artystycznego w społecznościach lokalnych.

Koszt udziału w Akademii to 900 zł (1 107 zł w przypadku braku zwolnienia z VAT). W cenę wliczone są: udział w kursie, nocleg w pokojach 2-osobowych, wyżywienie (przerwy kawowe, śniadanie, obiad, kolacja, możliwość uwzględnienia diety) dojazd na trasie Warszawa-Łucznica-Warszawa, zaświadczenia o udziale w szkoleniu. Rekrutacja trwa do 18 maja 2023 roku. Pierwszeństwo mają osoby pracujące w instytucjach kultury.

Więcej o Letniej Akademii Rękodzieła oraz formularz do zapisów można przeczytać na stronie organizatora (tutaj).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *