Przejdź do treści
Strona główna » Rozpoczęło się podklasie wybudzanie kultury – inauguracja Bardzo Młodej Kultury

Rozpoczęło się podklasie wybudzanie kultury – inauguracja Bardzo Młodej Kultury

  • przez

Wybudźcie kulturę – to hasło Programu Bardzo Młoda Kultura w Województwie Podlaskiem. Dnia 25 kwietnia 2023 roku w Podlaskim Instytucie Kultury blisko sto osób – animatorów i edukatorów z województwa podlaskiego wzięło udział w konferencji inaugurującej  Bardzo Młodą Kultyrę na Podlasiu.

Tegoroczna edycja  Bardzo Młodej Kultury skupiona jest na aktywizacji młodzieży do czynnego uczestnictwa w kulturze.  Na konferencji było można posłuchać wystąpień psycholożki Agnieszki Kuleszy, która opowiadała o ludziach młodych i ich postrzeganiu świata.   Podczas spotkania Liliya Patonia – arteterapeutka i psychoterapeutka opowiadano o neurografie – sposobie . O neuroróżnorodności i jej wykorzystaniu w działaniach teatralnych opowiadała wystąpieniu Milka Wyszkowska, znana i ceniona specjalista z dziedziny edukacji teatralnej.

Na realizację Bardzo Młodej Kultury przyznano 600 tysięcy, 2 każdym roku trwania po 200. W tym roku na program złożą się diagnozy, szkolenia dla kadr kultury, konkurs regrantingowy, spotkania i konferencje sieciujące oraz wizyta studyjna. W maju ruszy nabór wniosków w konkursie na inicjatywy lokalne. Środki ma otrzymać około 10 beneficjentów. Wnioski będzie można składać od 8 do 23 maja.  Muszą one być skierowane do młodzieży lub angażować młodzież w ich tworzenie. Inicjatywy muszą być zrealizowane do 30 września.

Informacji temat programu udziela Dział Edukacji i Projektów Podlaskiego Instytutu Kultury.
Można się z nim kontaktować mailowo: edukacja@pikpodlaskie.p  lub telefonicznie: 85 740 37 25, tel. kom. 451 077 799.

fot. Podlaski Instytut Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *