Przejdź do treści
Strona główna » Rodzime kwiaty polskie – webinarium NCK

Rodzime kwiaty polskie – webinarium NCK

  • przez

Narodowe Centrum Kultury zaprasza na webinarium pt. „Rodzime kwiaty polskie”. Webinar odbędzie się 17 sierpnia 2023 roku w godzinach 12:00-13:30. Poprowadzi go Małgorzata Ruszkowska, etnografka, edukatorka przyrodnicza, która od lat współpracuje między innymi z Łazienkami Królewskimi, Muzeum Farmacji, Muzeum Powstania Warszawskiego. Na webinar trzeba się zarejestrować przez formularz online (dostępny tutaj)

Kwiaty rodzime w polskim krajobrazie – od misternego haftu do dań wykorzystujących dzikie rośliny jadalne znalezione na terenie Polski. Te kwiaty – zarówno te rosnące na łąkach, w lasach czy nad rzekami – wywarły głęboki wpływ na naszą kulturę i tradycyjną kuchnię. Każdy zakątek Polski łączy się z motywem kwiatowym, odzwierciedlając go w zdobionych strojach, w poezji, piosenkach i sztuce kulinarnej. Podczas prelekcji wyruszymy w podróż przez kwiecisty pejzaż Polski – od tulipana kaszubskiego po dziewięćsiły tatrzańskie.

W trakcie tego spotkania internetowego  uczestnicy i uczestniczki otrzymają obszerną wiedzę na temat rodzimych gatunków kwiatów ogrodowych występujących w Polsce, poznają ich głęboką symbolikę oraz odniesienia kulturowe i historyczne z nimi związane.

Więcej informacji o webinarium oraz prowadzącej znajdziecie na stronie organizatora (tutaj).

graf. Narodowe Centrum Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *