Przejdź do treści
Strona główna » Rezydencje choreograficzne – wyniki konkursu

Rezydencje choreograficzne – wyniki konkursu

  • przez

Przestrzenie Sztuki Białystok ogłosiły wyniki otwartego konkursu na „REZYDENCJE CHOREOGRAFICZNE”. Do konkursu wpłynęło 16 projektów. Komisja złożona przedstawicieli operatora i Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca w składzie: Paweł Urbanowicz (przedstawiciel Operatora), Karolina Gasperska (przedstawicielka Operatora) oraz Maciej Seniw (przedstawiciel NIMiT) wybrała do realizacji rezydencji następujące duety:

I rezydencja (03-09.09.2023 r. w Sejnach): Julia Dondziło, Szymon Tur

II rezydencja (10-16.09.2023 r. w Sejnach): Agnieszka Dubilewicz, Karolina Wensierska

III rezydencja (18-24.09.2023 r. w Białymstoku): Edyta Szachniewicz, Karol Polecki.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Przestrzenie Sztuki to program rozwijany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego głównym celem jest wsparcie niezależnego środowiska artystycznego, poprzez tworzenie warunków do pracy oraz prezentacji artystom i grupom artystycznym niezwiązanym formalnie z dużymi instytucjami. Misją programu Przestrzenie Sztuki Taniec jest zapewnienie infrastruktury – realnej przestrzeni do działań twórczych w zakresie tańca, w tym zwłaszcza w jego lokalnym wymiarze. W ramach Programu prowadzona jest także działalność edukacyjna i animacyjna, angażująca społeczności lokalne oraz aktywizująca tzw. grupy wykluczone.

Więcej o podlaskich Przestrzeniach Sztuki przeczytacie na stronie programu (tutaj).

fot. (Mat. org Przestrzenie Sztuki)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *