Przejdź do treści
Strona główna » Ręcznik obrzędowy na Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego – cykl spotkań

Ręcznik obrzędowy na Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego – cykl spotkań

  • przez

Muzeum Historyczne w Białymstoku zaprasza na spotkanie dotyczące wpisu ręcznika obrzędowego na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.  Odbędzie się on w piątek 9 lutego 2024 roku o, godzinie 17.00 w siedzibie muzeum (ul. Warszawska 37, Białystok). Podobne spotkania planowane są w Bielsku Podlaskim, Narewce, Hajnówce, Siemiatyczach.

Wpis ręcznika obrzędowego na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego jest doskonałym sposobem na jego ochronę i promocję jako żywego dziedzictwa, które jest przekazywane z pokolenia na pokolenie. Spotkanie, które poprowadzi kustosz Alina Dębowska- Jankiewicz, stypendystka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, będzie okazją do konstruktywnej wymiany poglądów i doświadczeń.

W wydarzeniu uczestniczyć będzie Maria Tomczuk oraz Magdalena Kozioł stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, reprezentujące Pracownię Podlaskiego Rękodzieła Ludowego działającą przy Bielskim Domu Kultury.

Byłoby wspaniale gdybyście Państwo na spotkanie przynieśli swoje ręczniki i podzielili się ich historią. Szczególne zaproszenie kierujemy do osób, które samodzielnie wykonały lub wykonują ręczniki obrzędowe.

Białostockie spotkanie odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej.

mat. prasowy, fot. Muzeum Historyczne w Białymstoku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *