Przejdź do treści
Strona główna » Przestrzenie Sztuki znów na Podlasiu!

Przestrzenie Sztuki znów na Podlasiu!

  • przez

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ogłosił wyniki naboru do Programu Przestrzenie Sztuki – Taniec. Wśród operatorów którzy przez najbliższe dwa lata będą realizować  założenia programu znalazło się podlaskie partnerstwo, w którego skład wchodzą Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca, Białostocki Teatr Lalek oraz Białostocki Ośrodek Kultury.  To znaczy że przez dwa lata na podlaniu odbędzie się szereg działań związanych z szeroko rozumianym tańcem.

Białostockie Partnerstwo jest jednym z 5 operatorów, którzy będą realizować projekt. Każdy z nich otrzyma w latach 2024-2025 dofinansowanie w łącznej kwocie 950 000 złotych, a więc 475 000 złotych na każdy rok realizacji Programu. Gratulujemy!

O Programie Przestrzenie Sztuki

„Program Przestrzenie Sztuki opiera się na czterech filarach: artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym, i jest dedykowany artystom niezależnym działającym w obszarze szeroko pojętego tańca. Jego adresatami są przede wszystkim artyści nieposiadający stałego miejsca do pracy twórczej i prezentacji swoich dokonań. Program zapewnia przestrzeń z odpowiednią infrastrukturą do tworzenia prezentacji dla lokalnych środowisk artystycznych, a zarazem w jego ramach jest prowadzona działalność edukacyjna i animacyjna, angażująca społeczności lokalne. W latach 2020-2023 w ramach tanecznych Przestrzeni Sztuki zrealizowano prawie 4 tysiące różnorodnych wydarzeń i działań, w których łącznie wzięło udział niemal 300 tysięcy uczestników.

Program jest realizowany od 2020 roku. W tym czasie wzięło w nim udział kilkaset instytucji kultury, występujących w roli Operatorów Programu lub partnerów.”

NIMiT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *