Przejdź do treści
Strona główna » Przestrzenie Sztuki – wyniki konkursu na sztukę dla dzieci

Przestrzenie Sztuki – wyniki konkursu na sztukę dla dzieci

  • przez

Ogłoszono wyniki konkursu na “Premierę spektaklu tanecznego dla dzieci (0-3 lata) z rodzicami”, który był zorganizowany w ramach działania „Przestrzenie Sztuki”. W naborze zgłoszono 1 projekt, w którym komisja nie stwierdziła żadnych błędów formalnych. W związku z tym zostanie on zrealizowany. Jest to projekt zgłoszony przez choreografkę Olgę Bury pt. “niesamowity świat

OBŁOCZKA”. Komisja pracowała w składzie: Ewa Salwa – przedstawicielka Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, Jacek Malinowski – przedstawiciel Operatora, Karolina Garbacik – przedstawicielka Operatora.

Przestrzenie Sztuki to program rozwijany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego głównym celem jest wsparcie niezależnego środowiska artystycznego, poprzez tworzenie warunków do pracy oraz prezentacji artystom i grupom artystycznym niezwiązanym formalnie z dużymi instytucjami. Misją programu Przestrzenie Sztuki Taniec jest zapewnienie infrastruktury – realnej przestrzeni do działań twórczych w zakresie tańca, w tym zwłaszcza w jego lokalnym wymiarze. W ramach Programu prowadzona jest także działalność edukacyjna i animacyjna, angażująca społeczności lokalne oraz aktywizująca tzw. grupy wykluczone.

Więcej o podlaskich Przestrzeniach Sztuki przeczytacie na stronie programu (tutaj).

fot. (mat. org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *