Przejdź do treści
Strona główna » Praktykuj w kulturze! Trwa nabór instytucji

Praktykuj w kulturze! Trwa nabór instytucji

  • przez

Rozpoczął się nabór instytucji do programu „Praktykuj w kulturze”. Placówki kultury, które chcą dołączyć do programu mogą zgłosić swoje uczestnictwo do 29 maja 2023 roku. Nabór praktykantów będzie trwał do 12 czerwca. Osoby chętne będą mogły odbyć staż w wybranej instytucji w okresie od 13 czerwca do 30 września 2023 roku.

Praktykuj w kulturze to program Narodowego Centrum Kultury, który pomaga młodym ludziom – studentom, studentkom, absolwentom i absolwentkom studiów humanistycznych spróbować swoich sił pracy w kulturze, a instytucjom poznanie nowych twórczych osób, które w przyszłości mogą zasilić zespół. Na początku trwa nabór instytucji chętnych dołączyć do programu, następnie instytucje werbują praktykantów. Po zakończeniu naborów strony umówią się na rozmowy kwalifikacyjne, które zadecydują o współpracy. Staże odbywają się w edycjach letniej i zimowej.

Aby zgłosić ofertę praktyk, należy zalogować się lub założyć konto na portalu Pracuj w kulturze, a następnie wypełnić formularz w zakładce „DODAJ PRAKTYKI”. Praktyki trwają od 160 do 320 godzin, zależnie od ustaleń między praktykantem a instytucją. Podstawą do nawiązania współpracy jest podpisanie umowy o wolontariacie.

Udział w programie to same plusy. Studenci i absolwenci nabywają doświadczenie i kontakty. Instytucje otrzymują fizyczne wsparcie oraz potencjalnych pracowników sektora.

Więcej o programie na stronie organizatora (tutaj) oraz w portalu Pracuj w Kulturze (tutaj).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *