Przejdź do treści
Strona główna » Praktykuj w kulturze! Trwa nabór instytucji do edycji letniej

Praktykuj w kulturze! Trwa nabór instytucji do edycji letniej

  • przez

Rozpoczął się nabór instytucji do programu „Praktykuj w kulturze”. Placówki kultury, które chcą dołączyć do programu mogą zgłosić swoje uczestnictwo do 27 maja 2024 roku.  Osoby chętne będą mogły odbyć staż w wybranej instytucji w okresie od 11czerwca do 30 września 2024 roku. Nabór praktyków odbędzie się od 28 maja do 12 czerwca.

Praktykuj w kulturze to program Narodowego Centrum Kultury, który pomaga młodym ludziom – studentom, studentkom, absolwentom i absolwentkom studiów humanistycznych spróbować swoich sił pracy w kulturze, a instytucjom poznanie nowych twórczych osób, które w przyszłości mogą zasilić zespół. Na początku trwa nabór instytucji chętnych dołączyć do programu, następnie instytucje werbują praktykantów. Po zakończeniu naborów strony umówią się na rozmowy kwalifikacyjne, które zadecydują o współpracy. Staże odbywają się w edycjach letniej i zimowej.

Aby zgłosić ofertę praktyk, należy zalogować się lub założyć konto na portalu Pracuj w kulturze, a następnie wypełnić formularz w zakładce „DODAJ PRAKTYKI”. Praktyki trwają od 160 do 320 godzin, zależnie od ustaleń między praktykantem a instytucją. Podstawą do nawiązania współpracy jest podpisanie umowy o wolontariacie.

Udział w programie to same plusy. Studenci i absolwenci nabywają doświadczenie i kontakty. Instytucje otrzymują fizyczne wsparcie oraz potencjalnych pracowników sektora.

Więcej o programie natronie Narodowego Centrum Kultury  tutaj.

Źródło:  nck.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *