Przejdź do treści
Strona główna » Paweł Urbanowicz w Polskim Radiu Białystok – Suwalskie Teatr-Akcje.

Paweł Urbanowicz w Polskim Radiu Białystok – Suwalskie Teatr-Akcje.

  • przez

Na stronie Polskiego Radia Białystok można odsłuchać rozmowy z Pawłem Urbanowiczem – tancerzem, choreografem, animatorem kultury, który w tym roku podjął się koordynacji powracających Suwalskich Teatr-Akcji.

Materiału możecie posłuchać TUTAJ.

Kultowy suwalski festiwal wraca po 9 latach nieobecności, by na nowo zamienić Suwałki w teatralną scenę i zaczarować miejskie przestrzenie. I

Przez 10 poprzednich edycji zapraszano teatralne i muzyczne gwiazdy światowego formatu (m.in. Teatr Ósmego Dnia, Brzeski Teatr Lalek, Kapela ze Wsi Warszawa, Dubioza Kolektiv z Bośni). Jednocześnie realizowane były produkcje i otwarte warsztaty, w których brali udział artyści-amatorzy – głownie młodzi ludzie, pasjonaci teatru i wolontariusze festiwalu.

Pomysł, by przywrócić Teatr-Akcje do życia pojawił się w kontekście planowanego przejścia na emeryturę Mirosławy Krymskiej, reżyserki instruktorki teatralnej. To właśnie Mirka wychowała wiele pokoleń pasjonatów i pasjonatek teatru, z których część to dziś profesjonalni artyści i artystki. Z tego samego środowiska wywodzą się również organizatorzy i organizatorki Suwalskich Teatr-Akcji.

Festiwal nie uzyskał jednak dofinansowania ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, o które się ubiegał. Mimo to organizatorzy się nie poddają. Założyli publiczną zbiórkę w serwisie zrzutka.pl (TUTAJ)

Fot. Aleksandra Staszczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *