Przejdź do treści
Strona główna » Partycypacyjny dom kultury”, warsztaty w kolejnych miejscowościach (Sokółka, Augustów, Krzywe, Wasilków)

Partycypacyjny dom kultury”, warsztaty w kolejnych miejscowościach (Sokółka, Augustów, Krzywe, Wasilków)

  • przez

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym warsztacie „Partycypacyjny dom kultury”, które odbędą się w listopadzie w ośrodkach kultury w Sokółce, Augustowie, Krzywem.

Podczas warsztatu uczestnicy zastanowią się nad korzyściami i zagrożeniami płynącymi z udziału społeczności lokalnej w współtworzeniu ośrodka kultury. Wspólnie zostaną wypracowane narzędzia i pomysły przydatne podczas wdrażania modelu instytucji otwartej na mieszkańców. Na warsztacie zostanie również poruszony temat współpracy wewnętrznej zespołów, która jest bardzo ważnym elementem w budowaniu relacji z odbiorcami . Będą one też dobrą okazją do lepszego poznania się animatorów i animatorek kultury z województwa podlaskiego oraz nawiązania współpracy.

Szkolenie organizowane w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. Podlaska Sieć Kultury.

W listopadzie warsztaty odbędą się w:

Sokólskim Ośrodku Kultury (13 listopada 2023) zapisz się

Augustowskie Placówki Kultury (15 listopada 2023) zapisz się

Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki w Krzywem (23 listopada 2023) zapisz się

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie (29 października 2023) zapisz się

Czas trwania 10:00 – 14:30

Dla kogo? Dla pracowników i pracowniczek podlaskich ośrodków kultury (też bibliotek).

Prowadzenie Przemek Waczyński

Przemek Waczyński – animator i menadżer kultury, bloger.  Animator programu Dom Kultury Plus, popularyzator modelu partycypacyjnej instytucji kultury. Współpracuje przy wielu projektach kulturalnych z ośrodkami kultury, bibliotekami i teatrami niezależnymi. Założyciel portalu Podlaska Sieć Kultury, którą tworzy w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podlaska Sieć Kultury to przestrzeń, w której można znaleźć interesujące osoby, inspiracje oraz partnerów do działania. Ma ona pomóc w poznaniu się i integracji osób tworzących środowisko podlaskich kadr kultury. Sieć jest otwarta i można do niej dołączać, do czego gorąco zachęcam.

Więcej o PSK na stronie podlaskasieckultury.pl

Partnerami szkoleń są: Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie , Grajewskie Centrum Kultury, Hajnowski Dom Kultury, Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży, Sokólski Ośrodek Kultury, Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki, Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach, Sokólski Ośrodek Kultury oraz Augustowskie Placówki Kulturalne. 

Projekt Podlaska Sieć Kultury zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *