Przejdź do treści
Strona główna » „Otwarte Muzeum” – szkolenie echocast

„Otwarte Muzeum” – szkolenie echocast

  • przez

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie organizuje bezpłatne szkolenie ECHOCAST „Otwarte Muzeum”. Szkolenie pozwoli na rozwój kompetencji międzykulturowych pracowników muzeów. Szkolenie prowadzi Dominika Cieślikowska – autorka modułu, psycholożka i trenerka antydyskryminacyjna. Spotkanie jest certyfikowane. Szkolenie odbędzie się 10 października 2023 w godzinach 9:00 – 17:00. Rejestracja uczestników trwa do 24 września.

„Dla kogo: pracownicy instytucji kultury mający bezpośredni kontakt ze zwiedzającymi

Kiedy: 20 października 2023r., godz. 9.00–17.00

Gdzie: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Koszt: bezpłatne

Zgłoszenia: formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 24 września na adres echocast@muzeum-wilanow.pl. O zakwalifikowaniu na szkolenie poinformujemy do 30 września 2023 r.

Pobierz formularz:

O szkoleniu

Szkolenie służy podniesieniu jakości obsługi gości międzynarodowych w instytucjach kultury. Rozwija komptenecje międzykulturowe i pozwala lepiej zrozumieć wpływ kultury na zachowanie gościa i pracownika. W trakcie szkolenia będziemy ćwiczyć zachowania budujące i usprawniające komunikację z przedstawicielami innych kultur.

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą:

  • lepiej rozumieć wpływ kultury na zachowania i sytuacje zawodowe związane z obsługą gości międzynarodowych i/lub współpracą z obcokrajowcami;
  • wchodzić w efektywniejsze kontakty i budować pozytywne relacje z gośćmi międzynarodowymi poprzez większą świadomość i wiedzę na temat zasad i norm kierujących zachowaniami ludzi z różnych kultur;
  • pewniej i sprawniej komunikować się z międzynarodowymi klientami lub współpracownikami.

Zawartość merytoryczna:

  • dynamika relacji międzykulturowych,
  • definicja kompetencji międzykulturowej w praktyce,
  • wpływ kultury na codzienne zachowania,
  • analiza międzykulturowych incydentów krytycznych,
  • porównywanie kultur.

O prowadzącej

Dominika Cieślikowska – psycholożka międzykulturowa, certyfikowana trenerka i superwizorka umiejętności międzykulturowych i antydyskryminacyjnych. Uczestniczy i współorganizuje krajowe i międzynarodowe przedsięwzięcia (szkolenia, webinaria, projekty badawcze, konferencje, publikacje) promujące kompetencje międzykulturowe, dialog między kulturami i zarządzanie różnorodnością. Współautorka, autorka i redaktorka ponad 50 publikacji z dziedziny wielokulturowości, przeprowadziła ponad 7000 godz. szkoleniowych dla odbiorców z różnych sektorów, od ponad 10 lat związana z branżą muzealniczą.”

Więcej informacji o szkoleniu na stronie organizatora (tutaj).

źródło: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (www.wilanow-palac.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *