Przejdź do treści
Strona główna » Organizacja wystaw – szkolenie online Narodowego Centrum Kultury

Organizacja wystaw – szkolenie online Narodowego Centrum Kultury

  • przez

Narodowe Centrum Kultury zapraszamy na szkolenie „Organizacja Wystaw”, które odbędzie się 25 kwietnia 2023 roku w godzinach 9:00-13:30 w trybie online. Podczas szkolenia osoby uczestniczące dowiedzą się, jak organizować wystawy w sposób przyciągający uwagę, interesujący pod kątem edukacyjnym oraz wykorzystującym proste, różnorodne i czasem efektowne rozwiązania.

Szkolenie skierowane jest do pracowników sektora kultury, szczególnie domów, centrów i ośrodków kultury, którzy nie mają znaczącego doświadczenia w organizacji wystaw, wszystkich osób, które poszukują inspiracji i odświeżenia swoich pomysłów oraz każdego zainteresowanego prezentacją twórczej pracy w przestrzeniach innych niż galerie sztuki.

Głównym celem szkolenia jest prezentacja ciekawych, niedrogich praktyk w przygotowaniu wystawy, ze szczególnym uwzględnieniem w niej na równi wymiaru edukacyjnego i promocyjnego z perspektywy osoby artysty/-tki, odbiorcy/-ów, miejsca/organizatora i osób tam pracujących.

Podczas szkolenia poruszone zostaną takie tematy jak: m.in. zastępowanie sztalug, planowanie budżetu, harmonogramu i scenariusza wystawy oraz prowadzenia działań promocyjnych w niekonwencjonalny sposób.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wypełnić formularz rekrutacyjny, który będzie dostępny w dniach 29 marca – 10 kwietnia 2023 roku. Liczba uczestników wynosi 16 osób. Koszt szkolenia dla uczestnika to 250 zł netto + 23% VAT. Szkolenie odbędzie się na platformie e-kadrakultury.nck.pl.

W przypadku dużej liczby chętnych, pierwszeństwo będą mieli pracownicy domów i centrów kultury. NCK będzie prosił instytucje o oddelegowanie jednego pracownika, a dodatkowym kryterium naboru będzie kolejność zgłoszeń (data wypełnienia ankiety elektronicznej). Osoby zakwalifikowane na szkolenie zostaną poinformowane mailowo 11 kwietnia 2023 roku.

Więcej na temat szkolenia na stronie:
nck.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *