Art Inkubator Goyki 3 ogłasza kolejny nabór na Rezydencje Wytchnieniowe. Tym razem uzyskają ją dwie osoby, które w styczniu będą mogły spędzić czas w Sopocie korzystając z konsultacji mentoringowych, wydarzeń i przestrzeni przygotowanych przez organizatorów. Rezydencja wytcheniowa odbędzie się w styczniu 2025 roku.
Zaproszenie organizatorów:
„W styczniu 2025 zaprosimy do Sopotu 2 osoby, które, z uwagi na wielość zadań w ostatnich latach, potrzebuje resetu i zadbania o samą/samego siebie. Zapewniamy zakwaterowanie, wyżywienie, zwrot kosztów podróży, 3h konsultacji mentoringowych wraz z dostępem do pełnej wersji testów Gallupa, możliwość korzystania z przestrzeni wspólnych i wydarzeń organizowanych w Art Inkubatorze.
Partner główny: Sofitel Grand Sopot
Przeczytaj regulamin, wypełnij formularz i przekonaj nas, że to właśnie Ty potrzebujesz odpoczynku nad morzem! Na zgłoszenia czekamy do 23 czerwca (niedziela) godz. 23.59.
Aplikacje oceni jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele #Goyki 3 i zaproszeni eksperci. Do udziału w pracach zaprosiliśmy Bartka Frąckowiaka (trenera, coacha, konsultanta Strategic Dreamers, kuratora) i Michała Rydzewskiego, który na co dzień odpowiada za programy dotacyjne i szkoleniowe w Narodowym Centrum Kultury. Pomysłodawczynią rezydencji i jednocześnie członkinią jury z ramienia #Goyki 3 jest Marta Szadowiak, strateżka komunikacji, agentka zmiany, kulturoholiczka, realizująca w #Goyki3 projekty na styku kultury/nauki/biznesu/nowych technologii.
Organizacja rezydencji nie byłaby możliwa, gdyby nie solidarność i współpraca branży gastronomicznej i turystycznej w Sopocie. Jako członek Sopockiej Organizacji Turystycznej potwierdzamy zdanie “w grupie siła”.
Bartek Frąckowiak. Trener, coach, konsultant, kurator, Gallup-Certified Strengths Coach. Ukończył Szkołę Trenerów Grupy TROP, kurs Gallup Global Strengths Coach. Absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim i Akademii ‘Artes Liberales’. Współzałożyciel firmy szkoleniowo-badawczej Strategic Dreamers. Przez 16 lat (od 2006 do 2022 roku) współpracował z instytucjami kultury i sztuki w Polsce i zagranicą jako reżyser teatralny, dramaturg i kurator. Ma ośmioletnie doświadczenie liderskie w zarządzanniu instytucjami kultury i artystycznymi (3 lata na stanowisku zastępcy dyrektora w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, 09.2014-09.2017, 5 lat na stanowisku zastępcy dyrektora w Teatrze Scena Prezentacje i Biennale Warszawa, 10.2017-08.2022). Kurator dwóch edycji międzynarodowego festiwalu sztuk performatywnych Festival of New Dramaturgies w Bydgoszczy (2015 i 2016) oraz Biennale Warszawa 2019 („Let’s Organize Our Future”) oraz Biennale Warszawa 2022 („Seeing Stones and Spaces Beyond the Valley”). Współautor, razem z Anną Galas-Kosil, Ewą Kozik i Martą Michalak, badania „Wyobrażając sobie współpracę przyszłości. UK/Poland Season 2025” realizowanego na zlecenie British Council, mapującego plany, potencjały i potrzeby oraz nowe modele budowania relacji międzynarodowych w kontekście współpracy polskich i brytyjskich organizacji z sektora kultury i sztuki oraz sektora kreatywnego.
Michał Rydzewski. Zastępca Dyrektora Narodowe Centrum Kultury. Nadzoruje programy dotacyjne i projekty szkoleniowe NCK (m.in. Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne, Bardzo Młoda Kultura, Zaproś nas do siebie, BLISKO) oraz projekt systemowy Konwersja cyfrowa domów kultury. Pełni również funkcję koordynatora ds. dostępności w NCK. W 2020 roku odpowiadał za program Kultura w sieci w ramach tarczy w kulturze, zaś w l. 2021-2022 za organizację procesu wsparcia socjalnego dla twórców i artystów, realizowanego przez NCK. W 2018 roku był rzecznikiem prasowym I Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie.
Marta Szadowiak – Strateżka komunikacji, agentka zmiany, kulturoholiczka. Z kulturą, a przede wszystką z muzyką związana od chwili poczęcia – rodzice są artystami-muzykami, a sama skończyła średnią szkołę muzyczną. Od ponad 20 lat w różnych instytucjach i na różnych stanowiskach zajmuje się sieciowaniem, łączeniem kropek i ludzi. Obecnie w #Goyki3 łączy ludzi realizując rozliczne projekty na styku kultury/nauki/biznesu/nowych technologii. Pomysłodawczyni m.in. rezydencji wytchnieniowej dla managerów_rek i twórców_czyń kultury, cyklu debat #Goyki3Lab i cyklu regeneracja zmysłów. Wykładowczyni akademicka, twórczyni kierunku studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kulturą. W roku 2020 codziennie publikowała repertuar aktywności #KulturaWCzasachPandemii na blogu eskaem.pl, za co została nagrodzona tytułem “Kulturystka Roku 2020” przez dziennikarki Agnieszkę Szydłowską i Agnieszkę Obszańską. Kolekcjonerka wrażeń i przeżyć, smakuje świata podczas podróży dużych i małych.”
tekst i graf źródło: https://goyki3.pl/2024/04/26/rezydencja-wytchnieniowa-2025/