Przejdź do treści
Strona główna » „Old Oak” i „Prestiż” – KINOCHŁON zaczyna czerwiec!

„Old Oak” i „Prestiż” – KINOCHŁON zaczyna czerwiec!

  • przez

Augustowski DKF KINOCHŁON zaprasza w czwartek 6 czerwca do kina Iskra (ul. 3 Maja 38) o godz. 18:30 na pokaz najnowszego (i zapewne ostatniego) filmu Kena Loach pt. „Old Oak”.

Twórca „Wiatru buszującego w jęczmieniu” i „Ja, Daniel Blake” – mistrz kina społecznego – zabierze nas, tym razem, w filmową podróż do niewielkiego miasteczka w północnej Anglii. Tytułowy pub The Old Oak jest miejscem szczególnym, to przede wszystkim wspólna, właściwie publiczna przestrzeń, w której mogą spotykać się jej mieszkańcy. Właściciel pubu, TJ Ballantyne z coraz większym trudem utrzymuje się na powierzchni. Na nostalgię po dawnej świetności nakłada się sytuacja zupełnie nowa – bez uprzedzenia w miejscowości ulokowano uchodźców z Syrii. TJ w niespodziewany sposób znajduje bratnią duszę w młodej ciekawskiej Syryjce. Czy uda im się znaleźć sposób na wzajemne zrozumienie obu społeczności?

Razem z augustowską publicznością losy mieszkańców angielskiego miasteczka prześledzi (i przedyskutuje) Antoni Michnik – doktor nauk humanistycznych (doktorat w IS PAN), badacz sound studies, performer, kurator. Członek założyciel badawczo-performatywnej Grupy ETC (2009). Od roku 2013 w redakcji magazynu „Glissando”. Publikował m.in. w „Dialogu”, „Dwutygodniku”,  „Kontekstach“, „Kulturze Popularnej”, „Kulturze Współczesnej”, „Kwartalniku Filmowym”, „Ruchu Muzycznym”, „Szumie”, „Zeszytach Literackich”. Współredaktor książek Fluxus w trzech aktach. Narracje – estetyki – geografie Grupy ETC (Wyd. Krytyki Politycznej, 2014) oraz Poza Rejestrem. Rozmowy o muzyce i prawie autorskim (Fundacja Nowoczesna Polska, 2015). Od roku 2020 w zespole kuratorskim festiwalu muzyki improwizowanej Ad Libitum, współpracował kuratorsko m.in. z Trafostacją Sztuki w Szczecinie i Curie City oraz festiwalami NeoArte i Warszawska Jesień. Solo oraz z Grupą ETC występował na licznych festiwalach oraz przeglądach sztuki i muzyki współczesnej, interpretując neoawangardowe kompozycje muzyczne, lub prezentując autorskie działania performatywne.

Przyjdźcie Państwo sprawdzić, co w swoim ostatnim filmie mówi nam Ken Loach – serdecznie zapraszamy.

– – –

Cennik i rezerwacja biletów:

Bilet na pojedynczy pokaz: 18 zł

Bilet ulgowy: 12 zł

Karnet na cztery pokazy: 60 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

To nie koniec kinochłonowych atrakcji, bo już dzień później – w piątek 7 czerwca zapraszamy na podwórze Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9) o godz. 21:30* na pierwsze z filmowych plenerowych spotkań w ramach cyklu Granie w Bramie. Tego wieczoru obejrzymy „Prestiż” w reżyserii  Christophera Nolana, czyli tajemniczą opowieść o dwóch magikach i ich intensywnej, prowadzącej do nieustannej bitwy o przewagę rywalizacji pełnej obsesji, oszustw i zazdrości wraz z jej niebezpiecznymi oraz śmiertelnymi konsekwencjami. Robert Angier (Hugh Jackman) i Alfred Borden (Christian Bale) współzawodniczyli ze sobą od czasu, kiedy się po raz pierwszy spotkali jako młodzi, wschodzący magicy. Jednak ich przyjazna rywalizacja przeistacza się z czasem w zaciętą, gorzką walkę, czyniąc z nich zajadłych i dożywotnich wrogów. W rezultacie czego narażają życie nie tylko swoje, ale również wszystkich wokół siebie.

Videoprelekcja: SpoilerMaster – Michał Oleszcyk.

Bądźcie z nami – wstęp bezpłatny.

APK – DKF KINOCHŁON

*W przypadku niesprzyjającej pogody wydarzenie zostanie przeniesione na inny termin.

Mat. org.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *