Przejdź do treści
Strona główna » Noc muzeów w Sokółce pod znakiem: książki, spaceru, wykładu i wernisażu

Noc muzeów w Sokółce pod znakiem: książki, spaceru, wykładu i wernisażu

  • przez

Jak co roku Sokółki Ośrodek Kultury włącza się w ogólnopolską akcję kulturalną ph. Noc Muzeów. Rozpoczyna w piątek (17 maja, godz. 18:00) spotkaniem z Pawłem Średzińskim wokół książki „Puszcza Knyszyńska” tom II /Kamienica Tyzenhauza, ul. Piłsudskiego 1/. Na spotkaniu obecni będą również bohaterowie książki. Będzie możliwość zakupienia publikacji wydawnictwa 'Paśny Buriat’.

Sobota, 18 maja, zapowiada się intensywnie. O godz. 11:00 zapraszamy na spacer zielarski po osiedlu Zielonym z zielarką Agnieszką Prymaka (ok. 90 min.). Obowiązują zapisy: 690 333 590, poczta@muzeumziemisokolskiej.pl. W planie rozpoznawanie roślin, które są naszymi sąsiadami w mieście i poznanie ich zastosowania w ziołolecznictwie. Nie zabraknie także garści informacji o historii tej części miasta. Zapraszamy również grupy rodzinne.

O godz. 16:00 meldujemy się w Muzeum Ziemi Sokólskiej, żeby wysłuchać wykładu Wojciecha Boćkowskiego pt. „W poszukiwaniu korzeni” o źródłach pozyskiwania wiedzy o swoich przodkach. Na godzinę 17:00 zaplanowaliśmy otwarcie nowej wystawy czasowej pt. „Wzgórza Sokólskie” autorstwa Wojciecha Panowa.

W sobotę zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK od godz. 13:00 do 20:00.

Agnieszka Prymaka – fitoterapeutka, autorka marki „Zielska Kolonia”, a także jedna z bohaterek nowej publikacji „Puszcza Knyszyńska” tom II Pawła Średzińskiego

Paweł Średziński – dr nauk humanistycznych, historyk, publicysta, dziennikarz, miłośnik przyrody. Autor książek ‘Puszcza Knyszyńska. Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych’, ‘Syria’, ‘Przewodnik po kraju, którego nie ma’, ‘Rzeki. Opowieści z Mezopotamii, krainy między Biebrzą i Narwią leżącej…’ oraz (wspólnie z P. Dombrowskim) ‘Łoś. Opowieści o gapiszonach z krainy Biebrzy’

Wojciech Boćkowski – sokółczanin, historyk amator, pasjonat genealogii – autor artykułów dotyczących osób i wydarzeń historycznych związanych z ziemią sokólską oraz tłumaczeń, w tym spisów ludności z tego obszaru.

Wojciech Panow – fotograf, twórca wizualny. Ma na koncie dwie samodzielne wystawy fotografii. Działa w mediach społecznościowych promując Sokólszczyznę poprzez markę „Wzgórza sokólskie”

Sokólski Ośrodek Kultur / Muzeum Ziemi Sokólskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *