Przejdź do treści
Strona główna » Najlepszy Animator i Inicjatywa roku województwa podlaskiego – trwa nabór do konkursu Dama PIK

Najlepszy Animator i Inicjatywa roku województwa podlaskiego – trwa nabór do konkursu Dama PIK

  • przez

Podlaski Instytut Kultury wraz z Marszałkiem województwa podlaskiego ogłosili konkurs na Animatora roku oraz Inicjatywę roku. Mogą je zgłaszać gminne i miejskie ośrodki kultury z województwa podlaskiego. W konkursie oceniane będą najwartościowsze inicjatywy zrealizowane w 2022 roku. Konkurs nosi nazwę Dama PIK. Jest to pierwszy plebiscyt tego rodzaju w województwie podlaskim.

Każda instytucja może złożyć jeden wniosek w każdej kategorii, a Kapituła konkursu będzie oceniała działalność animatora oraz inicjatywy kulturalne zrealizowane w 2022 roku.

W kategorii Animatora roku oceniane będą takie kryteria jak zaangażowanie w organizowanie i upowszechnianie kultury, wspieranie lokalnej społeczności, kreatywność i innowacyjność w pracy. Natomiast przy wyłanianiu Inicjatywy roku ważna będzie spójność z potrzebami lokalnej społeczności, integracja środowiska i jego zaangażowanie w działalność kulturalną, pomysłowość i oryginalność.

Pula nagród w konkursie wynosi 10 000 zł, a o podziale decyduje Kapituła. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali z okazji Dnia Działacza Kultury.

Zgłoszenia można nadsyłać do 7 kwietnia 2023 roku! To doskonała okazja by osoby i projekty wartościowe  dla lokalnego środowiska kulturowego zostały docenione.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie organizatora projektu.

Grafika: Podlaski Instytut Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *