Przejdź do treści
Strona główna » Midoricon – konwent w Augustowie

Midoricon – konwent w Augustowie

  • przez

Augustowskie Palcówki Kultury zapraszają na Midoricon – konwent anime, mangi i komiksu. Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia 2023 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie (ul. Rynek Zygmunta Augusta 9). W programie konkurs cosplay, pokój planszówek, strefa relaks, stoiska, panele i warsztaty. Początek o godzinie 10:00.

Od organizatorów:

Midoricon – to impreza wyjątkowa pośród innych z katalogu Augustowskich Placówek Kultury.

To impreza, która dowodzi, że młodzież lubi spędzać ze sobą czas, że jest im ze sobą dobrze, że umieją się bawić, tak jak my – organizatorzy będąc w ich wieku (i teraz też) I nie mamy tu na myśli spotkań on-line, ale te analogowy, na żywo, twarzą w twarz.

Midoricon to konwent na który zjeżdżają, przychodzą wielbiciele Mangi, Anime, kultury wschodu i miłośnicy Cosplay. Nieświadomych pouczamy, iż cosplay to nic innego jak przebranie się za ulubioną postać. W tym przypadku ze świata Mangi lub Anime.

…lecz nie bylibyśmy szanującym się konwentem gdybyśmy nie zaproponowali szeregu dodatkowych atrakcji.

Midoricon dzieje się w przestrzeni Miejskiego Domu Kultury. Na każdym poziomie, pokoju znajdziecie coś innego. 

Będzie strefa stoisk wraz ze strefą gastro (mała galeria APK). Tam znajdziecie wystawców, młodych artystów, wydawnictwa specjalizujące się w komiksie i Mandze.

Nowością na mapie atrakcji będzie stoisko Studia Reklamy Grafit, gdzie wskazując palcem rodzaj grafiki, wybierzecie co chcecie mieć na koszulce. Można przynieść własny T-shirt, można zakupić na miejscu. Aurką grafik jest lokalna artystka Maja Hawryluk.

Na pięterku atrakcji co nie miara. 

Pokój paneli tematycznych (101), a tam: „Bogowie kami i stwory youkai – kim są bohaterowie japońskiej popkultury”, „ABC z Tolkienem. Wstęp do uniwersum”, „Podróż do Japonii – turystycznie i nie tylko”, „Vinland Saga pod lupą historyka. Ile sagi w sadze..

Dla miłośników planszówek drzwi otworzy pokój 102, gdzie Mroczne Bractwo z Suwałk zaprosi do świata gier. Pokój 104 to wolny mikrofon czyli karaoke. W tamtym roku pokój pękał w szwach. 

W sto-piątce warsztaty tematyczne. Na holu piętra strefa relaks, gdzie będzie z zabawami gościł zaprzyjaźniony konwent z Białegostoku czyli Moricon i Miejska Biblioteka Publiczna z Augustowa.

Drugie piętro to sala widowiskowa gdzie odbędzie się konkurs cosplay oraz konkurs screenówek i openingów. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wejdź an stronę APK lub na FB Augustowskich Placówek Kultury. Mamy też tel.  790228560. Tu zapiszesz się na Cosplay i zasięgniesz info.

I choć to dopiero druga edycja naszej imprezy z nadzieją czekamy na 2 grudnia, kiedy to przybijemy z Wami piątki.

Pozdrawiamy

Ekipa Midoriconu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *