Przejdź do treści
Strona główna » Medyk Feliks – spektakl Teatru Licho w Wasilkowie

Medyk Feliks – spektakl Teatru Licho w Wasilkowie

  • przez

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie oraz Teatr Licho zapraszają na spektakl teatralny pt. „Medyk Felix” na podstawie scenariusza Piotra Tomaszuka oraz w reżyserii Magdaleny Kiszko-Dojlidko. Spektakl odbędzie się w czwartek 13 czerwca o godz. 19:00 (Sala Widowiskowa Przedszkola Słonecznego, ul. Polna 1/4). Bilet wstępu 10 zł do nabycia przez elektroniczny formularz dostępny na stronie moakwasilkow.pl oraz w formularzu online.

„Medyk Feliks” to filozoficzna przypowieść o trudnych wyborach moralnych i ich konsekwencjach odwołująca się do znanego motywu literackiego – kontraktu między lekarzem a śmiercią.

 Scenariusz: Piotr Tomaszuk

Reżyseria: Magdalena Kiszko – Dojlidko

Scenografia : Magdalena Kiszko – Dojlidko

Muzyka: Arseni Kolyaskin

Reżyseria świateł: Artemi Khatkievich

Autor Plakatu : Jakub Heller

Obsada:

Cybulko Amelia                    

Heller Maria                                                 

Khatkievich Viktoria             

Mojsak Matylda Zofia                      

Piesiecki Aleksander             

Pieńkoś Adrianna                  

Świdziński Aleksander                      

Treihis Virsaviya                   

Tomaszewska Julia    

Data premiery: 14.03.2024

Czas trwania : 45 min.

 Wiek Widza: od 14 lat

Informacja o teatrze:

Teatr Licho powstał w roku 2021. Jest najstarszą Grupą Teatralną prowadzoną przez Magdalenę Kiszko – Dojlidko. Jest grupą wielopokoleniową, w skład której wchodzi młodzież licealna , studenci i osoby 26 +. Teatr działa przy Młodzieżowym Domu Kultury ZPO nr 2 w Białymstoku. Grupa jest laureatem kilku festiwali teatralnych. A tak o sobie piszą:

„Jesteśmy teatralną rodziną, w której każdy z uczestników stanowi istotny element układanki. Jesteśmy bardzo od siebie różni i każdy z nas jest na swój sposób dziwny, ale na scenie tworzymy jedność…” Maria Heller

„…nie tylko na scenie, super się dogadujemy również poza zajęciami, tworzymy wspaniałe relacje i wspomnienia. Dużo wnosimy do swoich żyć, bo rozmawiamy nie tylko o teatrze, ale też o prywatnych rzeczach i to jest piękne, że łączy nas też przyjaźń, a nie tylko scena” Julia Tomaszewska

fot. Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *