Przejdź do treści
Strona główna » Mała Pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa – spektakl w Gródku

Mała Pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa – spektakl w Gródku

  • przez

Fundacja Teatr Latarnia zapraszamy do Gródka na niesamowity spektakl, który grają od 17 lat.  „Mała Pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa” to wyjątkowa uniwersalna historia o wielkiej przyjaźni pieska Burka i Jezusa… zrealizowana na podstawie apokryficznego fragmentu „Chłopów” Reymonta. Spektakl będzie można zobaczyć w piątek 12 kwietnia 2024 roku w  Gminnym Centrum Kultury w Gródku (ul. A. i G. Chodkiewiczów 4 ) o godz. 17:00. Po spektaklu odbędzie się spotkanie spotkanie z aktorami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Powiatu Białostockiego.

O spektaklu:

Scenariusz spektaklu został oparty na apokryficznym fragmencie   C H Ł O P Ó W   Władysława Reymonta i sprowadza się do opowieści, którą niespiesznie snuje biedny człowiek, ciągnący własnoręcznie wóz z całym swoim mizernym dobytkiem.
Intymna historia o własnym zagubionym piesku stopniowo przeradza się w opowieść o pierwszym udomowionym psie Burku, który, towarzysząc Jezusowi w jego wędrówkach po świecie, pogodził się z rodzajem ludzkim i już na zawsze został przyjacielem człowieka.

„Mała Pasja…” to subtelna, wzruszająca, a czasem też dowcipna historia, która dzięki harmonii użytych środków teatralnych staje się jednorodną w tonie, uniwersalną przypowieścią o ludzkim istnieniu, cierpieniu i wielkiej przyjaźni.

„Mała Pasja…” jest spektaklem impresaryjnym. Przedstawienie było grane na ponad 30  festiwalach w Polsce i Europie dla różnorodnej publiczności – zarówno dziecięcej jak i dorosłej. Spektakl pojawił się na kilkunastu profesjonalnych scenach w całej Polsce. W Białymstoku swoją premierę miał jeszcze w Teatrze Szkolnym białostockiej Akademii Teatralnej oraz na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Przez blisko trzy lata był w stałym repertuarze legendarnego T E A T R U  W I E R S Z A L I N z Supraśla. 

Spektakl nagrodzony na 11 Międzynarodowym Festiwalu ZDARZENIA im. Józefa Szajny w Tczewie Nagrodą Specjalną – zaproszeniem do Rzymu na Roma Teatro Festival. 

Czas trwania:
55 minut (bez przerwy) + 35 minut spotkanie i warsztaty

Scenariusz i reżyseria: Paulina Karczewska, Mateusz Tymura
Występują: Mateusz Tymura, Paulina Karczewska

Plakat: Lucjusz Sawicki

Zadanie „Mała Pasja, czyli historia o Psie Pana Jezusa – spektakle i warsztaty dla mieszkańców Podlasia” dofinansowano ze środków budżetu Powiatu Białostockiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *