Przejdź do treści
Strona główna » Latająca akademia tańca – konkurs na organizację warsztatów tanecznych

Latająca akademia tańca – konkurs na organizację warsztatów tanecznych

  • przez

Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca jako regionalny operator Programu Przestrzenie Sztuki zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w konkursie na koprodukcję warsztatów tanecznych w środowiskach wykluczonych. Każda organizacja może zdobyć na realizację projektu do 6500 złotych. arsztatów tanecznych, które muszą być zwieńczone pokazem.

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 sierpnia 2023 roku za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na stronie organizatora. Dotacje otrzymają 3 organizację, które będą musiały przeprowadzić działania w dniach od 8 sierpnia do 30 listopada 2023 roku.

Więcej o programie, regulamin oraz link do formularza zgłoszeń znajduje się na stronie projektu (tutaj).

Zapraszamy do odwiedzenia i obserwacji Przestrzeni Sztuki Białystok w mediach społecznościowych.

Facebook (tutaj)

Instagram (tutaj)

O programie:

„Przestrzenie Sztuki to program rozwijany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jego głównym celem jest wsparcie niezależnego środowiska artystycznego, poprzez tworzenie warunków do pracy oraz prezentacji artystom i grupom artystycznym niezwiązanym formalnie z dużymi instytucjami. Misją programu Przestrzenie Sztuki Taniec jest zapewnienie infrastruktury – realnej przestrzeni do działań twórczych w zakresie tańca, w tym zwłaszcza w jego lokalnym wymiarze. W ramach Programu prowadzona jest także działalność edukacyjna i animacyjna, angażująca społeczności lokalne oraz aktywizująca tzw. grupy wykluczone.

Program opiera się na potencjale istniejących ośrodków kultury, które mają stać się regionalnymi, interdyscyplinarnymi centrami, tworzącymi ogólnopolską sieć współpracy kulturalnej.

Realizowane w ramach programu działania opierają się na czterech filarach: artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym.

„Przestrzenie Sztuki” tworzą unikatowy system współpracy, to nowa jakość w zarządzaniu kulturą, nowoczesny model kooperacji różnych podmiotów, infrastruktury działalności artystycznej i edukacyjnej.

W 2023 roku lokalnym operatorem programu Przestrzenie Sztuki Taniec jest Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca, Białostocki Teatr Lalek oraz Białostocki Ośrodek Kultury. W jego ramach w Białymstoku i regionie odbędzie się szereg działań – projektów, spektakli, spotkań z artystami, warsztatów, rezydencji artystycznych.  Podejmowane będą również różnorodne inicjatywy społeczne – działania animacyjne i edukacyjne, w tym warsztaty dla młodzieży, działania rodzinne, szkolenia dla artystów, konkursy, kino tańca i wiele innych.”

Opis programu pochodzi ze strony Przestrzenie Sztuki Białystok

(https://frst.org.pl/przestrzenie-sztuki-2023/)

graf. Przestrzenie Sztuki Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *