Przejdź do treści
Strona główna » Kultura pod napięciem – konferencja w Ostrowi Mazowieckiej

Kultura pod napięciem – konferencja w Ostrowi Mazowieckiej

  • przez

W środę 25 PAŹDZIERNIKA 2023 w  Galerii Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się konferencja „Kultura pod Napięciem”. Organizatorzy zapraszają wszystkich działaczy kultury i osoby zajmujące stanowiska kierownicze w jednostkach samorządowych, szkołach i instytucjach kultury oraz osoby, które chcą wpływać na jakość oferty kulturalnej i edukacyjnej w swojej lokalnej społeczności.

KULTURA POD NAPIĘCIEM to 4. edycja konferencji poświęconej kierunkom rozwoju oferty kulturalnej i edukacji kulturowej wśród lokalnych społeczności. W panelach dyskusyjnych i wykładach udział wezmą działacze kultury, publicyści, wykładowcy uniwersyteccy, artyści oraz specjaliści z zakresu zarządzania, organizacji, PR,  marketingu i finansów.

9:45 Rejestracja

10:00 Otwarcie konferencji
Konferencję prowadzi: Marta Wójcik – dyrektor MDK w Ostrowi Mazowieckiej, współzałożyciel Agencji Marketingowej DO IT Crew i Stowarzyszenia Freeway

10:10 Wykład #1:Jak zarządzać po stoicku? Stoicki spokój w czasach napięć.

Prelegent #1: Dr Piotr Stankiewicz – pisarz i filozof, twórca i nauczyciel reformowanego stoicyzmu. Związany z Uniwersytetem Warszawskim i międzynarodowym zespołem „Modern Stoicism”. Prowadzi podcast „Myślnik Stankiewicza” i newsletter „Stoicki głos w Twoim domu”.

11:10 Przerwa kawowa

11:25 Panel: Kultura w kryzysie czy kryzys w kulturze?

Prelegent #2: Krzysztof Szubzda – reżyser, dziennikarz, polski aktor kabaretowy, satyryk, konferansjer, prawnik, pisarz. Z wykształcenia prawnik.

Prelegent #3: Alicja Brudło dyrektor Ośrodka Kultury Ochota w Warszawie. Artystka teatralna i performance, wokalistka, menedżerka i animatorka kultury.

Prelegent #4: Magdalena Różycka Mazowieckie Obserwatorium Kultury – Instytut Kultury

13:00 Obiad w piwnicy, w Galerii Jatki

13:45 Wykład #2: Czy to prawda, że co raz rzadziej wychodzimy z domu?

Prelegent #6: Justyna Żukowska – Psycholożka, psychotraumatolożka, terapeutka, interwentka kryzysowa, specjalistka przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Mediatorka i badaczka.

14:45 Podsumowanie i zakończenie

Więcej o konferencji i formularz zapisów znajdziecie na stronie wydarzenia (tutaj).

mat, org.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *