Przejdź do treści
Strona główna » Kultowe animacje ze Studia Ghibli dużym ekranie!

Kultowe animacje ze Studia Ghibli dużym ekranie!

  • przez

Japońskie studio Ghibli ma na koncie mnóstwo kultowych dzieł, a premiery jego filmów wyczekiwane są nie mniej niż tych ze stajni Walta Disneya. Przeboje Isao Takahaty i Hayao Miyazakiego, założycieli studia, od lat zaliczane są do kanonu światowego kina, nie tylko wśród fanów animacji.  Gutek Film nabył prawa kinowe do 6 kultowych tytułów Studia Ghibli: „Spirited Away: W krainie bogów”, „Ruchomy zamek Hauru”, „Księżniczka Mononoke”, „Ponyo”, i „Narzeczona dla kota”, które w czerwcu można będzie zobaczyć w białostockim kinie Forum!

* 1 czerwca, godz. 10:00 – Dzień Dziecka w Krainie Ghibli: Narzeczona dla kota – dowcipna i wzruszająca opowieść o odwadze, przyjaźni i odkrywaniu własnej wartości – nie tylko dla miłośników kotów! Po filmie zapraszamy na warsztaty w klimacie anime!

Więcej o wydarzeniu tutaj

* 1 czerwca, godz. 12:30 – Dzień Dziecka w Krainie Ghibli: Ponyo – film Hayao Miyazakiego o niezwykłej przyjaźni chłopca i złotej rybki, która odmieniła jego życie na zawsze! Po filmie zapraszamy na warsztaty w klimacie anime! Więcej o wydarzeniu tutaj.

* 15 czerwca, godz. 18:00 – Księżniczka Mononoke – proekologiczna animacja Hayao Miyazakiego zadaje pytania o relację człowieka z przyrodą, wpisaną w naturę przemoc oraz o granice podziałów na dobro i zło! Więcej o wydarzeniu tutaj.

* 21 czerwca, godz. 18:00 – Ruchomy zamek Hauru – jeden z najpopularniejszych filmów Hayao Miyazakiego zabiera nas do świata pełnego kontrastów, magii i steampunkowej technologii! Więcej o wydarzeniu tutaj.

mat. org.  DKF GAG/BOK
graf. Kadr z Ruchomy Zamek Hauru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *