Przejdź do treści
Strona główna » Jazz na BOK-u! Damięcka/Smoczyński/Jaros/Miśkiewicz

Jazz na BOK-u! Damięcka/Smoczyński/Jaros/Miśkiewicz

  • przez

Białostocki Ośrodek Kultury Zaprasza na kolejny koncert z cyklu Jazz na BOK-u. Tym razem wystąpią Damięcka/Smoczyński/Jaros/Miśkiewicz. Koncert odbędzie się 16. czerwca 2024 o godzinie 20:00 w Klubie Fama, (ul. Legionowa 5, Białystok) Bilety: 50 zł / przedsprzedaż, 60 zł / w dniu koncertu – można nabyć w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl.

Muzyka z albumu „Hope” jest muzyką ilustracyjną. Począwszy od pierwszego utworu „The Sea”, a kończąc na wokalnym „Ten Four”, album przepełniony jest w większości minimalizmem i subtelnym ciepłym brzmieniem. Pojawiają się również kompozycje inspirowane muzyką żydowską. Na płycie pojawia się też ukłon w stronę wielkiego mistrza Tomasza Stańki – jedną kompozycję Ilona Damięcka dedykuje właśnie Jemu.

Podczas koncertu usłyszymy muzykę z albumu „Hope” w wykonaniu zespołu w składzie: Ilona Damięcka, Mateusz Smoczyński, Michał Jaros i Michał Miśkiewicz.

Ilona Damięcka – polska pianistka jazzowa, wokalistka i kompozytorka. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Laureatka Konkursu kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w Słupsku (1999). Współpracowała z najwybitniejszymi polskimi muzykami takimi jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Andrzej Cudzich, Henryk Miśkiewicz, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Marcin Pospieszalski, Przemek Dyakowski, Mietek Szcześniak, Ewa Uryga. Artystka ma w swoim dorobku artystycznym pięć płyt długogrających.

Mateusz Smoczyński – skrzypek jazzowy, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Gębskiego. Od 2017 roku prowadzi klasę skrzypiec jazzowych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Zwycięzca II Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta. W rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum wielokrotnie uznawany za jazzowego skrzypka roku.

Michał Jaros – kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uznany za Nową Twarz Polskiego Jazzu. Otrzymał liczne nagrody takie jak: Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą czy Grand Prix „Swingujący Kruk” na Hot Jazz Spring w Częstochowie. Laureat Stypendium Artystycznego Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia oraz Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2019).

Michał Miśkiewicz – perkusista o wyrazistym, rozpoznawalnym stylu, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako szesnastolatek zadebiutował w zespole Jana „Ptaszyna ‘’ Wróblewskiego. Rok później do stałej współpracy zaprosił go Tomasz Stańko. Jako członek jego kwartetu Michał uczestniczył w nagraniach płyt dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ECM (Soul Of Things, Suspended Night, Lontano) oraz wiele lat koncertował na liczących się scenach Europy czy USA.

Mat. pras. org. Białostocki Ośrodek Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *