Przejdź do treści
Strona główna » III Konferencja Ruchu Teatrów Amatorskich (Białystok)

III Konferencja Ruchu Teatrów Amatorskich (Białystok)

  • przez

Podlaski Instytut Kultury zaprasza na konferencję, która skierowana jest do instruktorów, twórców, inicjatorów oraz wszystkich zainteresowanych działalnością teatrów amatorskich. Konferencja odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2023 roku.

Głównym celem wydarzenia jest wspieranie rozwoju Amatorskiego Ruchu Artystycznego, w szczególności Amatorskiego Ruchu Teatralnego, który odgrywa istotną rolę w kształtowaniu kultury w  regionie. W programie konferencji przewidziane są sesje warsztatowe, prezentacje teatrów, pokazy spektakli, prelekcje, panele dyskusyjne oraz debata.

Tegoroczna konferencja skupi się na temacie dostępności, rozumianej dwukrotnie: jako dostępność teatru amatorskiego jako czynnika kulturotwórczego i jako dostępność pracy z osobami z niepełnosprawnościami, w tym również niepełnosprawnościami intelektualnymi. Planujemy rozważać zagadnienia związane z dostępnością, procesem twórczym, pracą teatralną z osobami z niepełnosprawnościami (w tym niepełnosprawnościami intelektualnymi) oraz teatroterapią.

Podczas konferencji uczestniki i uczestniczki będą  mieli okazję zapoznać się z prezentacjami teatrów amatorskich z województwa podlaskiego (szczegółowe informacje dostępne w Regulaminie). Dodatkowo, w ramach sesji warsztatowych, animatorzy kultury będą analizować kondycję ruchu amatorskiego w naszym regionie. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych prezentacją osiągnięć artystycznych teatrów lub grup do wypełnienia formularza zgłoszeniowego w celu uczestnictwa w prezentacji.

Więcej o konferencji, regulamin i formularz zapisów na stronie organizatora (tutaj)

graf. Podlaski Instytut Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *