Przejdź do treści
Strona główna » Granie w Bramie – „Wilk z Wall Street” w Augustowie

Granie w Bramie – „Wilk z Wall Street” w Augustowie

  • przez

Augustowskie Placówki Kultury i DKF KINOCHŁON zapraszają na kolejny pokaz w ramach muzyczno-filmowego cyklu „Granie w Bramie”.

Już w piątek 14 czerwca 2024r. o godz. 21:30 w podwórzu Miejskiego Domu Kultury w Augustowie (Rynek Zygmunta Augusta od strony ul. Kościelnej) obejrzymy film jednego z największych reżyserów naszych czasów, Martina Scorsese.

„Wilk z Wall Street” – bo na ten film zapraszamy – opowiada prawdziwą historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów Wall Street. Jordan Belfort był złotym dzieckiem świata amerykańskich finansów. Szybki i oszałamiający sukces przyniósł mu fortunę, władzę i poczucie bezkarności. Pokusy czaiły się wszędzie, a Belfort lubił im ulegać i robił to w wielkim stylu. Najpiękniejsze kobiety. Najdroższe jachty. Najbardziej wyszukane narkotyki. Szalona impreza bez cienia poczucia odpowiedzialności. A w ślad za tym nieuniknione błędy i pragnienie jeszcze większego bogactwa. Korupcja, naginanie prawa i malwersacje podatkowe – w tym także Belfort okazał się mistrzem. Zrealizowana z rozmachem i poczuciem humoru, urzekająca blichtrem, a jednak gorzka opowieść o człowieku, który zawsze chciał więcej, a dostał to na co zasłużył.

W filmowy klimat amerykańskiej finansjery wprowadzi nas videoprelekcja Michała Oleszczyka, przyjaciela KINOCHŁONA, cenionego w Polsce i na świecie krytyka filmowego, twórcy podcastu SpoilerMaster.

Zapowiada się niesamowicie! Trzymajcie kciuki za pogodę – jeśli zaskoczy nas deszcz, wydarzenie zostanie przeniesione na inny termin.

Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.

APK – DKF KINOCHŁON

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *