Przejdź do treści
Strona główna » Dom Posterunkowa 1. Supraśl – Teatr Łątek zaprasza

Dom Posterunkowa 1. Supraśl – Teatr Łątek zaprasza

  • przez

Dom Posterunkowa 1. Supraśl to najnowszy spektakl Teatru Łątek Supraśl. Opowiedziana jest w nim 100 letnia historia domu, w którym znajduje się teatr. Monodram został wyreżyserowany przez Krzysztofa Zamłę, który jest również gra w tym spektaklu. Za scenografię odpowiada Ewa Zemło, zaś za muzykę Marcin Mickiewicz. Spektakl Dom Posterunkowa 1. Supraśl można będzie  zobaczyć 3 i 10 lutego 2024 roku. Początek spektakli o godzinie 18:00. Koszt uczestnictwa to 40 zł od osoby płatne do „kapelusza” przed spektaklem. Aby wziąć udział należy się zarejestrować online. Teatr posiada tylko 10 miejsc.

Rezerwacja na 3 lutego 2024 godz. 18:00 tutaj.

Rezerwacja na 10 lutego 2024 godz. 18:00 tutaj.

Opis spektaklu:

Spektakl „Dom. Posterunkowa 1, Supraśl ” to opowieść o mieszkańcach i historii domu, w którym mieści się teatr.

Przez ponad 100 lat nazbierało się wiele do opowiedzenia….

Krzysztof Zemło, reżyser, aktor, współwłaściciel domu podjął się próby ponownego znalezienia tożsamości miejsca, w którym żyje i tworzy. Opowiedzenia o świecie, którego już nie ma, w otoczeniu ścian, podłóg i przedmiotów, które to wszystko pamiętają.

Jak autor poradzi sobie w spotkaniu z historią własnego małego świata? W przygotowaniach do spektaklu zebrał materiały historyczne oraz relacje rodzinne dotyczące ludzi i wydarzeń, które przez ponad wiek byli częścią tego miejsca. Ten spektakl to wykreowane z teatralnej – ulotnej tkanki spotkanie przeszłości z teraźniejszością. Pokazujący niezwykłe życie zwykłych ludzi z supraskiego domu przy ul. Posterunkowej 1.

Scenariusz i reżyseria – Krzysztof Zemło

Scenografia – Ewa Zemło

Muzyka – Marcin Mickiewicz

Premiera – 17 grudnia 2023, Teatr Łątek Supraśl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *