Przejdź do treści
Strona główna » Dom Posterunkowa 1. Supraśl – nowy spektakl

Dom Posterunkowa 1. Supraśl – nowy spektakl

  • przez

W niedzielę 17 grudnia 2023 roku odbyła się premiera teatru Teatr Łątek Supraśl pn. „Dom Posterunkowa 1. Supraśl”. Spektakl „Dom. Posterunkowa 1, Supraśl ” to opowieść o mieszkańcach i historii domu, w którym mieści się teatr. Przez ponad 100 lat nazbierało się wiele do opowiedzenia….

Krzysztof Zemło, reżyser, aktor, współwłaściciel domu podjął się próby ponownego znalezienia tożsamości miejsca, w którym żyje i tworzy. Opowiedzenia o świecie, którego już nie ma, w otoczeniu ścian, podłóg i przedmiotów, które to wszystko pamiętają. Wyszło mu to bardzo dobrze. Poruszające historie osób mieszkających kiedyś w tym domu na tle wydarzeń ze świata nie pozostawią nikogo obojętnym na ten spektakl. Samo miejsce wzmacnia przekaz i oddziaływanie na zmysły, co sprawia że spektakl często może być bardziej przeżywany niż oglądany.

W przygotowaniach do spektaklu autor zebrał materiały historyczne oraz relacje rodzinne dotyczące ludzi i wydarzeń, które przez ponad wiek byli częścią tego miejsca. Ten spektakl to wykreowane z teatralnej – ulotnej tkanki spotkanie przeszłości z teraźniejszością. Pokazujący niezwykłe życie zwykłych ludzi z supraskiego domu przy ul. Posterunkowej 1.

Scenariusz i reżyseria – Krzysztof Zemło

Scenografia – Ewa Zemło

Muzyka – Marcin Mickiewicz

Spektakl Dom Posterunkowa 1 będzie można zobaczyć już niebawem. Informacje pojawią się niedługo na stronach Teatru Łątek Supraśl. Zachęcamy do śledzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *