Przejdź do treści
Strona główna » Celina Zubrycka w Środzie Literackiej

Celina Zubrycka w Środzie Literackiej

  • przez

Dnia 6 września 2023 roku odbędzie się kolejna Środa Literacka. Bohaterkami spotkania będą autorki najlepszych publikacji dla dzieci i młodzieży Książnicy Podlaskiej – Małgorzata Masłowiecka i Celina Zubrycka. Spotkanie poprowadzi znana białostocka aktorka Justyna Godlewska-Kruczkowska. Rozpocznie się ono o godzinie 18:00 w Książnicy Podlaskiej (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14A).  Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Więcej szczegółów na temat wydarzania znajdziecie tutaj.

„Celina Zubrycka – autorka bajek terapeutycznych, nauczycielka języka polskiego, bibliotekarka, pracuje z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dzięki wygranej w ogólnopolskim konkursie literackim „Tutaj jestem” organizowanym przez WOAK (dziś Podlaski Instytut Kultury) ukazała się jej pierwsza książka dla dzieci pt. “Królewna na złotym wózku”. W 2021 r. z Fundacją Sąsiedzi wydała książkę “Tere fere, czyli bajki z dziecięcego pokoju”. W serii „Bajkowa Książniczka” Książnicy Podlaskiej ukazały się “Osioł Mateusz” i “Lalka Lucy”. Jej najnowsza pozycja “Waldek i biedronki” to przykład mistrzowskiego użycia języka, a właściwie jęzora dziecięcego i chłopięcego. Publikacja spotkała się z uznaniem i otrzymała patronaty Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego oraz portalu MiastoDzieci.pl.

Małgorzata Masłowiecka – ilustratorka, projektantka wzorów na tkaniny, czasem nauczycielka rysunku, od zawsze wielbicielka seriali kryminalnych. Autorka ilustracji do ponad dziesięciu książek, w tym także do baśni Anny Śliwińskiej “Fingal i Aileen. Opowieść o sile przyjaźni” oraz książek z serii Książnicy Podlaskiej “Bajkowa Księżniczka” m.in. “W domu jak w domu” Elżbiety Michalskiej i “Przygody Mgiełki” Katarzyny Zdanowicz-Cyganiak. Jest również autorką ilustracji do napisanej przez siebie debiutanckiej powieści dla dzieci “Detektyw Szukajło i zaginiona foka”, która łączy wątki detektywistyczne i przygodowe. Mieszka w Białymstoku, gdzie wychowuje dwie córki, dwa koty i psa oraz niestrudzenie ujarzmia ogród.”

graf. i bio artystek Książnika Podlaska (Facebook).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *