Przejdź do treści
Strona główna » „Białystok tańczy” fotografie na szkle

„Białystok tańczy” fotografie na szkle

  • przez

W poniedziałek 16 października 2023  w Białostockim Ośrodku Kultury (Legionowa 5) odbędzie się wernisaż wystawy Andrzeja Górskiego pt. „Białystok Tańczy”. Na wystawie będzie można zobaczyć fotografie tancerzy związanych z białostockim środowiskiem tanecznym, którzy wcielają się w rolę postaci z historycznych i znanych fotografii gwiazd tańca.  Fotografie zostały wykonane archaicznymi metodami i wywołane na szkle.

Do zdjęć pozowali:  Karolina Januszek, Paula Gogol, Emilia Kamińska-Sak, Mateusz Dawidziuk, Jarosław Piętka, Hanna Mocarska, Zuzanna Alicja Knyszewska, Martyna Pola Osińska, Ziemowit Bogusławski, Justyna Wojciechowska, Julita Balejko oraz Magdalena Winnicka.

„Andrzej Górski to białostocki fotograf (absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Instytutu Twórczej Fotografii w Czechach), zajmujący się rekonstrukcją historycznych procesów fotograficznych z XIX wieku, wykonujący zdjęcia techniką mokrej płyty kolodionowej. W ostatnich miesiącach jego modelami i modelkami byli lokalni artyści i artystki tańca. W stworzonym cyklu zdjęć tancerze i tancerki odnoszą się do historycznych, znanych fotografii polskich i światowych gwiazd tańca.”

opis organizatora

Wystawa odbywa się w ramach projektu Przestrzenie Sztuki. Można ką oglądać do 12 listopada 2023 roku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej o Przestrzeniach Sztuki Przeczytacie tutaj.

—–
Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

graf. Przestrzenie Sztuki Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *