Przejdź do treści
Strona główna » Beata Rogalska laureatką konkursu im. Olgi Rok

Beata Rogalska laureatką konkursu im. Olgi Rok

  • przez

Bibliotekarka z Krypna Beata Rogalska została laureatką konkursu im. Olgi Rok. Jest to konkurs, którego celem jest wsparcie rozwoju osobistego kobiet pracujących w bibliotekach publicznych i docenienie roli, jaką biblioteki – i zatrudnione w nich kobiety – odgrywają w rozbudzaniu aspiracji oraz rozwoju społeczności, których częścią jest biblioteka. Laureatki konkursu otrzymują jednorazowo stypendium w wysokości 5000 złotych, które mogą przeznaczyć na dowolny cel, choć organizatorzy konkursu by był to cel osobisty. W konkursie rywalizują bibliotekarki z całej Polski. Zwycięstwo w tym konkursie to wielkie docenienie ciężkiej pracy, którą codziennie wykonują kobiety zaangażowane w rozwój czytelnictwa, bibliotek i społeczności lokalnej.

Gratulujemy Beacie i życzymy niegasnącej pasji oraz kolejnych sukcesów.

Beata Rogalska to absolwentka bibliotekoznawstwa i informacji naukowej na Uniwersytecie Warszawskim, pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie w Białymstoku a także studiów podyplomowych na kierunku menedżer kultury w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Jedna z trenerek zespołu „Dobrze w Kulturze” oraz członkinie Stowarzyszenia LaBiB.

Od lipca 2018 roku pełni funkcję dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Krypnie Kościelnym a wcześniej pracowała na stanowiskach bibliotekarskich w tej samej bibliotece. Otrzymała tytuł Podlaskiego Bibliotekarza Roku 2019. Inicjatorka wielu działań bibliotecznych, pomysłodawczyni i koordynatorka wielu projektów a zwłaszcza kierowanych do młodzieży i dzieci. Na terenie gminy wprowadza często niekonwencjonalne, innowacyjne pomysły, które spotykają się z aprobatą mieszkańców. Stara się, by biblioteka była postrzegana jako miejsce aktywne, nowoczesne, otwarte i przyjazne. Ponadto żona i mama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *