Przejdź do treści
Strona główna » Bardzo Młoda Kultura znów w Podlaskiem

Bardzo Młoda Kultura znów w Podlaskiem

  • przez

W województwie podlaskim w latach 2023-2025 będzie realizowany program Bardzo Młoda Kultura. Operatorem regionalnym programu został Podlaski Instytut Kultury. Kwota, która trafi do województwa podlaskiego to 600 tysięcy złotych. Dzięki niej odbędą się szkolenia, spotkania, konkursy i warsztaty, które trafią do ośrodków kultury i społeczności lokalnych w podlaskim.

Program „Bardzo Młoda Kultura” stanowi ogromną szansę dla młodzieży, która będzie mogła nie tylko korzystać z oferty kulturalnej, ale także aktywnie ją współtworzyć. Projekt podlaskiej Bardzo Młodej Kultury na najbliższe trzy lata zakłada realizację szeregu przedsięwzięć. Na początek przewidziana jest działalność badawcza, mająca na celu opracowanie lokalnych diagnoz dotyczących działań animacyjnych. Następnie, w odpowiedzi na wyniki badań, planowane są szkolenia i warsztaty dla animatorów oraz edukatorów. W końcu, w ramach programu, przewidziano współfinansowanie lokalnych inicjatyw skierowanych do młodzieży i realizowanych z jej udziałem, poprzez konkursy. Wszystkie instytucje kultury, szkoły, organizacje pozarządowe oraz uczelnie zainteresowane partnerstwem w „Bardzo Młodej Kulturze” będą zaproszone do udziału w programie.

Udział województwa podlaskiego w perspektywie Bardzo Młodej Kultury na lata 2023-2025 nie był taki oczywisty, jakby się to mogło wydawać. Dotację od Narodowego Centrum Kultury otrzymało jedynie 11. województw. Podlaski Instytut Kultury były jedyną instytucją z województwa podlaskiego, które starało się o te środki. W liście rankingowej zajął 5. miejsce z liczbą 83,60 punktów.

To bardzo dobra wiadomość dla podlaskiej kultury. Wcześniejsza realizacja programu pokazała, że cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród podlaskich ośrodków kultury. Środki te z pewnością będą wsparciem dla wielu wartościowych inicjatyw.

Grafika: Narodowe Centrum Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *