Przejdź do treści
Strona główna » Bardzo Młoda Kultura zainaugurowana

Bardzo Młoda Kultura zainaugurowana

  • przez

W czwartek 14 marca 2024 r. w nowo wyremontowanej siedzibie Podlaskiego Instytutu Kultury odbyła się inauguracja programu Bardzo Młoda Kultura. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „WYtwórzcie kulturę”. Podlaski Instytut Kultury jest regionalnym operatorem tego programu Narodowego Centrum Kultury. Podczas spotkania przedstawiono założenia i plan oraz osoby, które będą odpowiedzialne za realizację tego programu. Będą to Magdalena Zawadzka oraz Łukasz Studniarek. Po tej części odbyło się szkolenie prowadzone przez prokuratora w stanie spoczynku Krzysztofa Kuchciaka, który opowiadał o standardach ochrony nieletnich.

W ramach tegorocznej edycji Bardzo Młodej Kultury odbędą się warsztaty zarówno dla animatorów i animatorek kultury jak i młodzieży. Ponadto zorganizowane zostaną dwie wizyty studyjne oraz konkurs regrantingowy. Ogłoszony zostanie w kwietniu, rozstrzygnięty w maju zaś realizacja inicjatyw ma potrwać od czerwca do września. W programie założono również organizację spotkań sieciujących.

W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy oraz pracownicy podlaskich instytucji kultury, stowarzyszeń, szkół oraz Kół Gospodyń Wiejskich.

Więcej o programie można dowiedzieć się w dziale Edukacji i Projektów Podlaskiego Instytutu Kultury pod numerem telefonu  85 740 37 25 lub mailem edukacja@pikpodlaskie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *